Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Én vagyok teljesen őrült,...

Én vagyok teljesen őrült, vagy más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Az van, hogy kollégista vagyok , egy szobatársam van. Viszont borzasztóan zavar, hogy ide akarja hordani a barátnőjét hétköznapokon. Nem csinálnak semmi zavarót, halkan beszélgetnek stb, de akkor is. Elég kicsi a szoba, jó ha ketten elférünk így is egymás kerülgetése nélkül. A másik meg az , hogy én szeretek úgy tanulni, hogy néma csend van, senki nincs itt aki zavarjon. Én reagálom túl a dolgot? Meg szeretném neki mondani, hogy ne hordja ide a csaját. Nekem is van barátnőm én mégis meg tudom oldani, hogy ő csak 5-10 percre ugorjon fel néha...

2014. szept. 7. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hosszú órákon keresztül ott van a barátnője?

Ha viszont csak néma csendben tudsz tanulni, akkor mit csinál a szobatársad, amikor tanulsz?

2014. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen hosszú órákig itt van :)


Hát mikor tanulok és csak a szobatársam van itt akkor csend van, ő is tanul, olvas , filmezik. Csak most lett csaja és teljesen bezakkant, azt hiszi arról szól egy kapcsolat hogy 0-24 ben együtt vagyunk stb....

2014. szept. 7. 15:50
 3/6 anonim válasza:
A zene nem segít esetleg? Én általában valami olyan zenével szoktam kizárni a külvilágot, amiben nincsen ének. Esetleg beülhetnél valami félreeső kávéházba, vagy ha van a közelben park oda is letelepedhetsz. Amúgy meg nyugi, idővel úgyis ráunnak egymásra, aztán már nem lesznek olyan sokat együtt... :)
2014. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igazából, még az én barátnőm is azt mondja , hogy én vagyok a nemnormális meg antiszoc.. most tényleg miért zavarna akárkit , hogy csendben itt ülnek? de engem valahogy mérhetetlenül irritál....


amúgy is vannak gondjaim a haragom és a dühöm kontrollálásával, minden kis apróságon kiakadok, és összeveszek azokkal akiket szeretek.


szerintetek valamilyen gyengébb nyugtató segítene ezen?

2014. szept. 7. 22:10
 5/6 anonim válasza:

Szerintem a szobatársaddal beszéld meg, hogy menjenek el sétálni, vagy csináljanak programokat amíg te tanulsz. És amikor befejezted akkor ők is felmennek a szobába, vagy együtt alszanak.

Viszont a koli egy közös terület, nem egyedül élsz egy szobában, nem tilthatod meg neki hogy felvigye a barátnőjét, hiszen ugyan annyira az ő szobája is mint a tied.

Ha nagyon nem tudod megszokni, akkor max albérlet. Én is kolis vagyok, ráadásul mi 3-an lakunk egy kicsi szobában, és van hogy mind3-unknak a barátja itt alszik.

Hallgass fülessel zenét, vagy ülj le egy parkba, biztos van tanulószoba is.

2014. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen a kollégisták élete. Mi 4-en vagyunk egy szobában, akkor gondold el ez mekkora feeling... Örülj neki, hogy csak egy embert fogtál ki.

Egyébként a zavaró tényezőket meg kell beszélni, nem addig feszíteni a húrt, amíg egyszer az elpattan. Nálunk feljárnak a szobatársak párjai, de haverok, barátnők is átugranak néha. Nincs ebből probléma, de szerencsére mindannyian tudjuk hol a határ. Engem nem zavar, ha két naponta felugrik valaki néhány órára beszélgetni valakihez, cserébe mást se zavarjon, ha hozzám ugrik fel valaki néhány órára egyik délután. Azért, mert te nem igényled ilyen szinten a barátnőd közelségét, attól még még más igényelheti és ezt meg kell értened, hiszen egy "közösség" tagja lettél. Nem vagyunk egyformák, elég kicsi az esélye, hogy olyan emberrel raknak össze, akivel minden klappol. A súrlódásokat rendezni kell, ez ilyen egyszerű.

Kérd meg, hogy amikor te tanulsz, akkor menjenek máshova, avagy küld el a koli tanulószobájának kulcsát, esetleg ülj be a könyvtárba, ha nekik halaszthatatlan dolguk van. Egyszer te engedj, egyszer ő. Erről szól az, ha alkalmazkodnod kell az életedben másokhoz.

2014. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!