Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosítvány támogatás?

Jogosítvány támogatás?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Ez évtől kezdve 3 éves esti képzésen érettségizek, mivel egészségügyi okokból a rendes úton nem volt lehetőségem.


A gond igazából az, hogy a képzés helyére a bejárás elég nehézkes.


15:00-tól 20:15-ig van a képzés. Az egyetlen busz amivel be tudok menni az 13:20-ra van benn, tehát erős másfél órát kell várnom, ami még nem is akkora gond, csak kellemetlen, de télen már nem lenne kellemes.

Az este pedig még rosszabb mivel 22:45-kor jön vonatom, tehát 2 és fél óra szintúgy, pláne már sötétben.


Viszont van egy robogóm, de jogsim nincs sajna. Így a fő kérdés az lenne, hogy nem-e igényelhető legalább a kismotorra jogsihoz valamilyen támogatás?

A munka sajnos nem igen kivitelezhető, tekintettel, hogy a suli miatt nem igen találni olyan munkahelyet ami tolerálná, hogy délutánonként mennék el, mindenhol 15-16 óra fele van a munka vége. :(

Viszont a bejárásomat igencsak megkönnyítené, télen persze ez is kiesik, de addig és utána sokkal jobb megoldás lenne a jegyárakhoz képest olcsóbb benzint nem is számolva.



2014. szept. 8. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kapsz semmiféle támogatás sem jogsira, sem kismotorra jogsira. Viszont lehet részletben fizetni. Amikor tudsz menni akkor fizetsz. 40 ezer forint körül van.
2014. szept. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogosítványhoz semmiféle támogatást nem tudsz igényelni. Maximum az tud ebben támogatni, aki eltart, mert ugyebár nem dolgozol, tehát valaki eltart. Egyébként milyen messze laksz a "képzés" helyétől? És hány alkalommal kell menned egy héten? Csak mert a jogosítványhoz is órákat kell venni, nem is keveset, robogóhoz (ami amúgy honnan van, ha nincs munkád, se jogsid???) védőfelszerelés, téli motoros ruha, és nem kevés pénz kell benzinre, gumira, esetleges javításokra, stb... ha olyan közel van az iskola, hogy robogóval el tudsz menni odáig (mert azért 100-200 km-t nem célszerű robogóval megtenni, pláne egy kezdőnek), akkor annyi erővel inkább add el, vegyél egy jó bringát, arra még jogosítvány sem kell... amúgy nem olcsóbb a benzin, mint egy bérlet, csak mondom... de komolyan, ezt inkább beszéld meg azzal, aki eltart, még ha odaköltöznétek albérletbe, az is értelmesebb megoldás lenne. Vagy menj dolgozni, tegyél félre, és utána érettségizz. Vagy fizesse ki a jogosítványt meg a benzint az, aki eddig eltartott.
2014. szept. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg olyan megoldás nincs, hogy korábbi vonattal/busszal el tudj jönni? Ha jól tudom, esti tagozaton nem kötelező már végig jelen lenni... gondolom meg tudnád beszélni a tanárral, hogy engedjen el előbb, hogy ne kelljen 3 órát várnod a vonatra.
2014. szept. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, írnék is vissza sorban.


00:25

40.000-ből meglenne egy teljesen jogosítvány? Én eddig mindenhol 70-90k között láttam ami csak kismotorra.


01:20

Sorjában: 15km-re, heti 3 alkalom, robogót még jó pár éve kaptam rokontól ajándékba, sisak is van hozzá. Egyedül élek havi 28.000+16.000Ft-ból, mint első írásomban említettem, egészségügyi okok miatt. Ebből pont ki tudok hozni egy-egy hónapot, de tényleg éppen csak.


Busz amivel tudok menni 310+150Ft mert pótjegyes mivel távolsági vagy milyen járat. Vonat 365Ft hazafelé. Tehát egy út 825Ft.

3 literrel számolva akkor egy oda vissza úton durván 430FT-ból meglennék arról nem beszélve, hogy nem menne el várakozással a napból 4 óra.


Az eladásra én is gondoltam, de ha el is adnám, az árából meglenne talán a jogsi, de akkor nem lenne mit vezetni, ráadásul ha ezt most eladnám, akkor biztos, hogy ha meg is lenne a jogsim nem tudnék venni másikat amit használjak.


Érettségivel meg nem szeretnék várni, annál rosszabb. Ha leragadok itt, akkor sose jutok előrébb. 3 év alatt lenne meg és rengeteg munkahelyhez ahol már picit jobb a fizetés érettségit kérnek és azért nem mindegy, hogy mondjuk majd havi 40.000Ft-ért vagy havi 90.000Ft-ért kell dolgozni.


01:22


De akadnak, így 15:20-ra érnék be vonattal, 10 perc séta állomástól, tehát 15:30-ra lennék órán, ami elsőből fél óra késés.

Haza busz megy 18:30-kor tehát utolsó két órán nem tudnék ott lenni.

Ezt a megoldást viszont nem szeretném semmiképp mert akkor szinte esélytelen, hogy tartsam a tempót és előbb-utóbb lemaradnék a tananyaggal. :(

2014. szept. 9. 02:51
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Több linket is megnéztem, szinte mindenhol 40 ezer forint körül van a segédmotorra a jogosítvány. pL:

[link]


Még egy megjegyzés:

Jó magam is estin érettségiztem le.

Tapasztalatból mondom, hogy semmi bajod nem lesz ha kihagyod az utolsó két órát, főleg ha olyan tantárgyak mint történelem vagy irodalom stb.

Ugyanis ezeket otthon is játszva meglehet tanulni. Sok iskolában végül is csak a könyvben szerplő dolgokat adják le.

Én amikor estire jártam minden második héten mentem csak, mert két műszakban dolgoztam. De nagyon sokszor az utolsó 1-2 óráról haza is mentem, mert feleslegesnek tartottam, hogy az órán csücsüljek. 4-es lett az érettségim. (pedig én gyorsított eljárásban tettem le, vagyis többet is kellett volna tanulni)

Ki fogod tapasztalni, és rá fogsz jönni, hogy sok osztálytársad be sem fog járni, csak a vizsgák napján jelenik meg. Megírja a dolgozatot, felel a szóbelin, és már megy is a következő évre..

2014. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!