Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van mód arra, hogy egyetemen...

Van mód arra, hogy egyetemen egymás után háromszor is passziváljak?

Figyelt kérdés
ELTE egyetemről lenne szó. Van rá méltányossági lehetőség, hogy harmadjára is halasszak? Például ha írok egyet a TO-nak, hogy adjanak még egy halasztási lehetőséget?

2014. szept. 11. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A felsőoktatási törvényben van szabályozva, hogy folyamatában csak két félév passziváltatható. Méltányosságból ettől ugyan eltérhet az egyetem, de ahhoz nyomós ok kell: szülés, betegség satöbbi.

Egyébként ha a most őszi lenne a harmadik passzív féléved egy kicsit már elkéstél a kérvénnyel, lévén, hogy egy hete lezárult a regisztrációs időszak.

2014. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az lenne, de gondoltam hogy így utólag :/ külföldön voltam több mint 5 hónapig és a napokban értem csak haza és emiatt nem tudtam regisztrálni a szemeszterre... írtam egy levelet a TO-nak remélem, hogy még tudok valamit intézni.
2014. szept. 12. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
A regisztrációt neten keresztül kell megtenni, így nem hiszem, hogy az elfogadható indok lenne, hogy külföldön voltál.
2014. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
picit jobban utánaolvastam most és lehet utólag is kérni egy harmadik halasztást is, szeptember 20-ig kell írni egy kérvényt a TO-ra e-mailben vagy személyesen kell bemenni és kitölteni/aláírni egy papírost(FIGYELEM: ez egyetem függő!!). Szerencsére az e-mail írást még a tegnapi nap megtettem. Ezt már csak azoknak írom akikben hasonló kérdés merülne fel. Kérdésem ezennel megválaszoltnak tekintendő, bár az is igaz, hogy általam - a kérdező által, de ez mind lényegtelen hiszen az eredmény adott :)
2014. szept. 13. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!