Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi közeledik. Magyar...

Felvételi közeledik. Magyar szakra szeretnék tovább menni, de nem értem. Minor, alapszak, pedagógia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Btk-n van egy magyar szak. Ezt szeretném a főszaknak. Itt van olyan szakirány, hogy irodalomtudomány, és szeretném felvenni minor szakként a pedagógiát.

Nos: A szakirány az nem ugyanaz, mint a specializácók ugye? Szakirányt kötelező választani?

Felvehetem így még a pedagógiát? Ha felvesznek államira, akkor minden ilyesmi ingyenes?

És még egy... A felvételit itt is a suli intézi, mint általánosba, vagy itt már egyéni?


Lehet, hogy butaságot kérdezek, de semmilyen tájékoztatást nem kaptunk, és belefulladok, a sok információba.



2014. szept. 12. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Én magyar szakos vagyok, szóval tudok neked segíteni. Az alapszakod mellé kell választanod vagy egy szakirányt (ez a magyar szakon belül van, tehát irodalomtudomány, művelődéstudomány, stb.), vagy egy minort (ez egy másik szak, ami lehet francia, olasz, akármi) vagy egy specializációt. Azt hiszem ez magyar szakon (legalábbis nálunk, ELTE) nincsen.

Kötelező választanod ezek közül egyet. Lehetőséged van ugyan egy szakirányt és egy minor együtt végezni, ezt külön meg kell pályázni és elég sok teendővel jár. Hivatalosan egy szakirányt (vagy minort vagy specet) választhatsz.

A pedagógia másik karhoz tartozik, a PPK-hoz, abban sem vagyok biztos, hogy ezeket összepárosíthatod, mert a pedagógia önmagában 180 kredit és nem kell hozzá másik szakot választani.

Államin minden ingyenes, lehetőséged van még ezen felül szociális támogatásokat is kérni, ha a szociális körülményed indokolja azt.

A felvételi elektronikusan vagy papíron történik, és igen, neked kell elintézned. :)

2014. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!