Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzetközi tanulmányok vagy...

Nemzetközi tanulmányok vagy politológia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, ebben a tanévben fogok érettségizni. Érdekel a jognak a világa, szívesen tanulnék pl. kriminológiát, de mivel arra csak mesterképzésként van lehetőség, nézegettem a nemzetközi tanulmányokat és a politológiát is. Elképzelhető, hogy később külföldön is szerencsét próbálnék, érdekelne olyan lehetőség is, hogy kiköltözöm, de olyan is, hogy utazgatok. Nem csak és kizárólag a diplomatára gondolok, mert tudom, hogy ott oltári nehéz érvényesülni, de valami ilyesmit szerintem élveznék is, akkor is ha maga a munka esetleg nehéz.

Ja, és mindenképpen olyan területen szeretnék továbbtanulni, ahol nem, vagy csak minimálisan kellenek a reál tárgyak. Humán tárgyakból és a nyelvekből viszont kiemelkedően jó vagyok.


Szerintetek? Nemzetközi tanulmányok vagy politológia? Esetleg valami ezekhez hasonló?


Köszönöm előre is a segítséget!


2014. szept. 15. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

A te irányultságoddal úgy gondolom, hogy a nemzetközi tanulmányok lenne a megfelelőbb, mert azzal átfogóbb lenne a tudásod, ami akár külföldi munkavégzéshez tesz alkalmassá.

A politológia teljes mértékben a politikára épülő képzés, bár ebben is vannak jó lehetőségek.

Ha gondolod, írhatsz privát üzenetet, magam is nemzetközi tanulmányokra járok. :)

20L

2014. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Írtam is üzenetet. :)
2014. szept. 15. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!