Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek érdemes tanulni a mai...

Minek érdemes tanulni a mai világban?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, érettségim az van, egy ilyen sz@@r okj szakmát elvégeztem ilyen ügyintézői hülyeséget, mert államilag támogatott okj szakmák közül az ilyen szakmákon kívűl mást nem nagyon oktatnak. A másik, vannak ezek a tanfolyamok, önköltségesek, hegesztő, villanyszerelő, autószerelő, autótechnikus , stb.. Tehát a hiányszakmák ha lehet így mondani. Csak ezek önköltségesek, és miből lehet kifizetni? Szüleim nem támogatnak iskola ügyben azt mondták, azt mondták végezzem el úgy ahogy akarom. A másik, érdekelnének az ilyen szakmák, néhány ember aki ebben tanul azért válaszotta mert a az apja, nagyapja stb is ebben tanult így tehát kiskorában elkezdte tanulni ezeket. Így pedig könnyű ha mondjuk kiskorában elkezdi tanulni a a szereléseket, megismerni az alapokat stb.. Nekem sajnos ez se előny, mert én mondjuk hegesztő szeretnék lenni, de az apám, az műszerész,, az pedig én nem szeretnék lenni:D a nagyapám az pedig katona volt. Egyetemre fősulia nem akarok menni, mert az se olcsó,az a szak amilyenre járni szeretnék, és nem is éri meg manapság túlképzettség van. Külföldön egy ismerősünk sincs, nyelvet is alig beszélek mert ahova jártam középsuliban fél évente váltották a tanárokat, meg általánosban is így volt és nem oktattak szinte semmit. Tehát érettségivel, nulla pénzzel, angol nyelvtudás nélkül, hogy lehetne tanulni ilyen tanfolyamokon? Vagy hogyan lehet ismerösők nélkül kimenni külföldre?? Vagy hogyan tovább??? Egyébként dolgozok 12 órában egy gyárban ott is protekcióval kerültem oda, hogy az apám már ott dolgozik egy jó ideje, de ilyen alja fizikai munkát végzek,, nem is probléma,, csak a fizetést amit kapok nagy kevés egyébként,, be kell szállnom a családi kasszába stb... így sulira nem tudok gyűjteni.
2014. szept. 17. 14:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!