Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közösségi szolgálat. Milyen...

Közösségi szolgálat. Milyen munkát tudtok ajánlani egy 15 éves lánynak Debrecenben?

Figyelt kérdés

Remélem, van olyan, ahol nem kell annyira emberekkel lenni, mert én introvertált vagyok, és inkább egyedül szeretek dolgozni. Lehetséges, hogy csak felnőttekkel dolgozom? A felnőttekben jobban megbízom, mint a kortársaimban, és több értelmet látok bennük. Valami olyanra gondoltam, ami nem olyan, hogy kórházi, óvodai, állatmenhelyi, sportos dolog. Könyvtárban mit lehet csinálni? Milyen munka van, ahol olyasmikkel lehet foglalkozni, mint pl. rajzolás, pakolászás, gépelés/írás, stb. ? Amihez fantázia kell, vagy valamiről lehet beszámolót írni, vagy tanácsadóskodni esetleg?


 Egészségügyi - Ha gyógyszereket, meg kötszereke kell szállítgatni és jegyzetelni valamit, akkor jó. Egyébként nem.

 Szociális és jótékonysági - Szóba se jöhet.

 Oktatási - Ha jelenkori történelmet kell oktatni vagy egyszerű nyelvtant, akkor jó. Ha bébiszitterkedésnek vagyok kitéve, akkor nem. Kivéve, ha csak játszani kell a gyerekekkel az oviban, és nem kell gondoskodni róluk(kaja feltálalást, óvónőknek segíteni felnőttes dolgokban-t még elfogadom).

 Kulturális és közösségi - Talán.. Nem tudom, ezekbe mik tartoznak bele, talán szóba jöhet..

 Környezet- és természetvédelmi - Ha nem kell pl. földben turkálni, fát ültetni, hanem pl. szelektív hulladékgyűjtőkbe rakni a szemetet, vagy figyelemfelkeltő, motiváló plakátokat készíteni a Föld megóvásáért, akkor jó.

 Katasztrófavédelmi - Ezt magyarázza el valaki, mert nem tudom mit kell csinálni ezzel kapcsolatban egy tinédzsernek.

 Közös sport- és szabadidős tevékenység óvodáskorú, sajátos nevelési igényű gyermekekkel, továbbá idős emberekkel. - Ifjú autistaféléknek szívesen tanítanék meg elsős szintű dolgokat, de olyan nagyon együttérzős, nyomorgó emberekkel együtt lévős, lelket terhelő dolgokat nem fogok csinálni, az nem az én világom. :c

Sportolás is kizárva.


Tehát nyáron is lehet ezt csinálni? Ha szakközepes vagyok, és nyári gyakorlat van, akkor mikor csináljam nyáron úgy, hogy 1 év alatt letudjam?

Valami olyan, ami a társadalom vagy egyes csoportok számára hasznos (nem FiDESZt támogató izék), és kreativitás kell hozzá és előnyökhöz jutok majd vele a felnőtt létben: valami fontos dologra rájövök és végiggondolom, lesz valami célom, és azt akarom majd megvalósítani, addig sem fogok a semmiért élni.



2014. szept. 17. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Pl.

Szemét szedés

2017. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!