Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre csak két nyelvvizsgá...

Egyetemre csak két nyelvvizsgával vesznek fel?

Figyelt kérdés
Vagy a diplomához kell két nyelvvizsga? Annyira nem vagyok tisztában ezekkel,ég van is időm ezen gondolkodni, csak érdekel, és valahogy nem találtam rá választ...
2014. szept. 19. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felvételihez nem kell - egyelőre -, csak a diplomához. A legtöbb helyen elég egy államilag elismert C típusú középfokú nyelvvizsga, de sok helyen kérnek két nyelvvizsgát vagy felsőfokot, stb.
2014. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Felvételihez nem kötelező nyelvvizsga. Ettől függetlenül nem árt, mivel pluszpontot jelent, ami elég nagy előny.


Diplomához mindenképpen kell nyelvvizsga, azonban ezeknek a száma és foka egyetem- és szakfüggő. (Nálunk pl. elég egy sima középfokú, de egy másik szakon kell egy felső és egy közép nyelvvizsga is; ráadásul valahol szakmai nyelvvizsgát is megkövetelnek, bár ez ritkább)

2014. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Például pszichológia? Az érdekel..
2014. szept. 19. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Az adott egyetem honlapján nézd meg, biztos fent van valahol (pl. kimeneteli követelmények, mintatanterv vagy hasonlót keress)
2014. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Ismerve a pszichológia szakok pontszámait a két nyelvvizsga a minimum, hogy bekerülj.
2014. szept. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hogy bekerülj csak annyi kell legyen elég pontod, hogy azt hogy érted el tökmindegy. diplomához legtöbb helyen egy darab középfokú nyelvvizsga kell
2014. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!