Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez pontosan a...

Hogy is van ez pontosan a diákigazolvánnyal, hogy csak a suli és a lakhely között használható? Kaptam ideiglenest, de nem azt a kart írták rá, ahol én tanulok, hanem magának az iskolának a székhelyét. Ez baj?

Figyelt kérdés

Nem fognak kötözködni az ellenőrök,hogy mit keresek én mondjuk egy teljesen más kerületben?Vagy ,ha veszek bkv bérletet,azt bárhol használhatom,vagy ,hogy működik ez?

Bocsi,de pesti sulihoz tartozó diákom most lesz először,és nem vagyok tisztában egy-két dologgal.

Köszönöm előre is!


2014. szept. 20. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nappalis vagy, a BKV-bérletet ott használod, ahol jól esik.
2014. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú,ez biztos?

Tök jó akkor,köszi szépen! :)

2014. szept. 20. 22:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pár éve laktam egy nyáron tesómnál Bp.-n, akkor a székesfehérvári diákommal vettem bérletet, nem kötözkedtek érte sehol se. Se mikor vettem se buszon
2014. szept. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szuper,köszi!
2014. szept. 21. 01:53
 5/7 Hardy Weinberg ***** válasza:
Nappali tagozat esetén a diákigazolvány az egész országban feljogosít a kedvezményes utazásra.
2014. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a szabály csak helyközi (és távolsági) utazásnál érvényes, ott is csak a 90%-os bérletnél. Egyéb utazási kedvezmények (50%_os helyközi jegy, helyi bérlet) korlátul igénybe vehetők nappalis vagy estis igazolvánnyal.


Ha helyközi közlekedésben akarod igénybe venni a 90%-os bérletkedvezményt, akkor gond, hogy az iskola székhelye van feltüntetve, és nem az a hely, ahova bejársz. Főleg akkor gond, ha ez a kettő nem ugyanaz a város, egyébként nincs jelentősége.

2014. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,így már érthető!
2014. szept. 21. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!