Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy fegyelmi...

Hogy zajlik egy fegyelmi tárgyalás (gimnáziumban) és milyen "büntetést" kaphatnak az érintettek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érintettek? Mit csináltatok?

Am én szakközépbe járok, de attól még tudok róla valamit mert oszt. társam volt már ilyenen. Ott az igazgató, az igazgató helyettes, osztályfőnök, iskola pszihológus és szülők. Megbeszélik a dolgokat higgadt fejjel és a végére lesz valami. Ja és igen az igazgatóiban történik.

Hogy pontosan hogy is zajlik azt nem tudom, de azt tudom, hogy íghy már 3 oszt. társam hagyta el a sulit. És a negyedik csak majdnem, mert ő késések miadt volt benn ezért könnyebben megúszta.

De ne ijedj meg nem biztos, hogy kirúgnak. Az a 3 akit tőlünk rugtak ki az tényleg kritikus állapot volt.

Az egész büntetés meg azon múlik milyen komoly dolgot műveltetek. De, ha van egy jófej igazgatótok akkor nézzetek rá nagy boci szemekkel és kérjétek meg, hogy ne csapjanak ki. Igaz a büszkeségetek a béka segge alatt lesz egy darabig, de legalább még suliban maradtok.

2010. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk elmondta anno az o.fő, hogy milyen a fegyelmi tárgyalás. Nálunk a tárgyalóban volt. Ott van az igazgató, az igazgató helyettes, osztályfőnök, o.fő helyettes, esetleg az érintett tanár, a szülők, a tanuló, esetleg a tanuló jogi képviselője (mert jogod van ügyvédet vinni). Megbeszélitek a problémát, majd megkapod a büntetésed. Legrosszabb esetben eltanácsolnak (hogy rögtön eltanácsoljanak elég súlyos tettet kell elkövetni, de a második fegyelmin nem ritka, hogy a tanuló repül), de kaphatsz felfüggesztést, írásbeli büntetést (pl. igazgatói rovó). Többről nem tudok, ezeket is csak hallottam, illetve volt pár osztálytársam, aki eljutott idáig.
2010. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a koliban volt 2x fegyelmi tárgyalásom. 1ső 9dikben, második 12.ben. 2.jára kirúgtak, hogy az ég szakadna rájuk xD. De amúgy jól leírták az előttem szólók, ott vannak a szüleid is rajta is lesütött fejjel hallgatják h mi lett a nevelésükből:D
2010. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Tanköteles tanulót nem lehet kirúgni. A legrosszabb, ami történhet, hogy másik osztályba teszik. Ha találnak másik iskolát, amelyik átveszi, akkor oda átküldhetik, de ez nagyon kevéssé valószínű. Vagyis tulajdonképpen nem lehet büntetni, mert egy igazgatói megrovás elég nevetséges, semmit nem jelent. A legsúlyosabb talán az, hogy utána hogy néznek rád a tanárok.
2010. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is a késések miatt kerültem ilyen helyzetbe:S

Köszi a válaszokat:)

2010. jan. 25. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!