Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az ELTE koreai, kínai,...

Milyen az ELTE koreai, kínai, japán szak?

Figyelt kérdés
Leginkább azok véleményére vagyok kíváncsi, akik ott tanulnak vagy tanultak, esetleg van olyan ismerősük, akik ott tanul(t) és mesélt róla. Mennyire nehéz, milyenek az órák, mit javasoltok, hogy mit jó tudni hozzá, ha esetleg az egyikre szeretnék menni? És persze legfőképpen arra is kíváncsi vagyok, hogy miután elvégezte valaki, hol kap(ot)vele munkát és milyet, milyen a fizetése? Előre leszögezem, hogy csupán gondolkozom rajta.Láttam itt eléggé negatív jelegű válaszokat is. Persze volt köztük igaz is, de olyan is ami még csak nem is kérdésre válaszolt csak egyből támadt. Sokat olvastam már róla, de a fentebb olvasott kérdéseimet nem igazán elégítette ki. :)

2014. szept. 21. 10:06
 1/3 SeinHime ***** válasza:
100%
Most kezdtem japán főszakon, és mellé kínai minorom van, úgyhogy a háromból kettőről tudok mesélni. Angolul erősen ajánlott egy középszintű tudás mindegyik szakon, ugyanis a könyvek angolul vannak, illetve a tanárok sem tudnak magyarul, illetve nem mindegyik. Japán szakra szerintem érdemes úgy jönni, hogy a kanák már mennek, mert azt az elején nagyon gyorsan vettük, utána pedig következő órán tesztet is írtunk belőle. Kínain minden órán diktálás van, tehát az előző órán tanult írásjegyeket kérdezik, illetve sormintát kell írni. Elég szigorú ennek az osztályzása, 10-ből 3 hibáig ötös, onnantól kezdve egyes. Tanulni tehát bőven kell :D Mind japánon, mind kínain heti 3 nyelvóra van. Kínain ebből kettőt anyanyelvi tanár tart angolul, és van egy magyar nyelvű óránk egy magyar tanárnővel. Japánon szintén kettőt tart anyanyelvi tanár, egyikük tud magyarul, másik csak angolul, illetve a harmadik órát egy doktorandusz tartja. Ha esetleg még valamire kíváncsi lennél, írj üzenetet, most hirtelen ennyi jutott eszembe ^^
2014. szept. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lillus1562 ***** válasza:
100%

Én koreai szakra járok. Angolul valóban jól kell tudni. 3 koreai tanár van, nem beszélnek magyarul. A könyvek és a nyelvórák mind angolul vannak.

Munkalehetôség akkor van, ha nagyon jól megtanulod és beszéled a nyelvet. Az eltéseket ilyen szempontból különösen szeretik. Minorként viszont nem ajánlott egy másik keleti nyelvet felvenni, meet nem szokták bírni a kettôt együtt, de tisztelet a kivételnek.

2014. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) Így már kezdek megvilágosodni. :D
2014. szept. 22. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!