Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy egyetemista aki Informatik...

Egy egyetemista aki Informatikai szakon tanul, minek a testnevelés óra?

Figyelt kérdés
Van Debrecenben az egyetemen Informatikai kar ahol van tornaterem is,de mivel az Informatikai pályán tanuló egyetemisták,ha lediplomáznak mind irodai,szellemi munkát végez e gondolom akkor miért van az egyetemen testnevelés óra,mert sokan felveszik,én Spec nem venném fell,mert az informatika munkához minek kell a testnevelés óra az egyetemen. Szerintetek mire jó az előbb említett szakhoz a testnevelés?

2014. szept. 22. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Kötelező óta, ès azèrt van, mert a hozzád hasonló fogyatèkosok maguktól nem eszmèlnek rá, hogy sportolni kell az egèszsèghez, amit mèg önmagában le is sz.rnánk ha nem a tb-ből műttetnèd 40 èvesen a szèthìzlalt beteges szerveid. Ìgy viszont már jogos hogy a társadalom kötelez a mozgásra amìg teheti.
2014. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"én Spec nem venném fell"


Mondanám, hogy mit lenne neked hasznos felvenned, de hagyjuk. A testnevelés kötelező tárgy, és képzeld, még kreditet sem ad, hiába küzd a sok kocka feleslegesen.


Komolyan, szerinted mi baja lesz egy informatikusnak attól, hogy heti 2 órán mozognia kell? Főleg, hogy gyakorlatilag bármilyen sportot-mozgást választhat, járhat uszodába, kondiba, zumbára vagy kick box-ra is akár, amit csak akar. Ép testben ép lélek. :)

2014. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Menj Eltére, ott nincsen kötelező tesi. Bár szerintem ez eléggé gáz...
2014. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"mind irodai,szellemi munkát végez"


Épp ezért. A testnek szüksége van rá. Biztos van olyan dolog ami neked is tetszik. Ráadásul fiatalon igen, egészségtelenül élsz a szervezetet valahogy megoldja, ilyenek a fiatalok, de ahogy öregszel majd jönnek elő a problémák.


Hány éves vagy amúgy?

2014. szept. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
F.sza, hogy lepontoztok azért, mert azt mondtam, hogy gáz, hogy az Eltén nincs tesi..
2014. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Speciel az ELTÉ-n is van tesi.
2020. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát 2014-ben még tuti nem volt kötelező tesi ott, amikor a kommentenet írtam. :) Csak választható. Pedig a sok BTK-s hópehelyre igencsak ráfért volna némi mozgás
2021. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok (2020. szept. 4. 20:46), pontosítok:

Ahhoz, hogy 2006-ban az ELTE TTK-n megkapjam az oklevelemet, kellett.

2021. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Az én gyerekem a 2014-es posztom óta diplomás kocka lett, egyetem mellett és most munka mellett is versenyszerűen sportol. Nem is értem...
2021. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!