Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írnátok olyan gimiket ahol...

Írnátok olyan gimiket ahol fotózással foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek majd 9.-be,és nagyon érdekel a fotózás.Azt mondják,hogy elég jó vagyok benne,és azon gondolkoztam hogy szeretnék ezzel foglalkozni.Nagykátán lakom,szóval itt a "közelben" kéne valami jó suli!

2014. szept. 26. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen gimnázium nincs.
2014. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Újpesti Bródy Imre Gimnázium - média tagozat. Első évben tanulsz fotót és videót is, msodikban tud "szakosodni".

Ha szeretnél tudni még valamit a suliról, Írj nyugodtan, diákjuk vagyok. 😊

2014. szept. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fotográfiát a legtöbb esetben csak érettségire épülő képzések keretében oktatnak, de ha találsz is olyan szakközépiskolát vagy gimnáziumot ahol tantárgyként oktatják és/vagy valamilyen fakultatív tevékenység keretein belül lehetőséged van tanulni, az önmagában kevés, már csak azért is mert ahhoz, hogy vállalkozást alapíts (üzletszerűen pénzért fotózz) kell a papír. A legrövidebb idő alatt megszerezhető ilyen papír az OKJ-s alkalmazott fotográfus illetve a fényképész és fotótermék kereskedő, ezeket az érettségi után 2 év alatt tudod megszerezni.


Még egy apró jó tanács:ne hidd el, hogy jó vagy benne. Mindenkinek aki egyszer fényképezőgépet vesz a kezébe, van egy halom laikus rokona/barátja akik szeretik és ezért elismerően bólogatnak, ellenben a többség nem tehetséges. Majd amikor szakmabeliek mondják, na akkor már elhiheted, de még akkor is nagyon hosszú út áll előtted. Ez egy szép szakma, de nehéz belőle megélni és ha az alapjaid meg is vannak, öt-hat év mire olyan szinten leszel, hogy megélsz majd belőle. Emellett nem elég jó fotósnak lenni, egy kicsit exhibicionistának kell lenned (hogy meg tudd mutatni másoknak a képeidet) egy kicsit közgazdásznak (hogy fenn tudd tartani a vállalkozásod és nyereségesen üzemeltetni azt), egy kicsit grafikusnak (hogy ne kelljen súlyos pénzeket ölnöd az arculatodba, a weboldaladba, a logódba stb..) egy kicsit informatikusnak (mert az utómunka 99%-át digitálisan végzed illetve a weboldal,logó,arculat miatt is), egy kicsit pedig pszichológusnak mert 99%-ban emberekkel fogsz dolgozni. Nem egyszerű. Persze - mivel nem láttam a képeidet, nem tudok nyilatkozni róluk - simán lehet, hogy tényleg tehetség vagy, nem a kedvedet akartam elvenni, de jobb ha tudod, hogy az az út amelyre rá készülsz lépni, nehezen járható és messze a vége. ;)


Hajrá!

2014. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!