Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SQL-t melyik könyvből lehet...

SQL-t melyik könyvből lehet értelmesen megtanulni?

Figyelt kérdés
Telekomnál szeretnék dolgozni az SQL -eseknél és szeretnék rendesen felkészülni , szerintetek könyvből meglehet tanulni rendesen ? Bevallom én a közoktatásban kicsit csalódtam és gondoltam előveszek egy könyvet ,hogy értelmes szintre hozzam a tudásom ,de nem tudom mi az amit tényleg érdemes megfogni .

2014. szept. 28. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem te borzasztó nagy tévedésben vagy, ha a közoktatástól várod el, hogy szakmai pályafutásra felkészítsen. Sok mindenkiben fogsz még csalódni, ha ilyen irreális elvárásaid vannak.


Elárulom neked, hogy a közoktatás legmagasabb szintje az emelt szintű érettségin, hogy az SQL-t olvasni tudd és helyenként egy kicsit belepiszkálni. Ez az érettségi követelmény. Ennél többet csak akkor várhatsz, ha informatikai szakközépiskolát végzel.


A professzionális informatikai tudást az egyetemek programozással kapcsolatos szakjai nyújtják, és ezeknek a feladata szakmai pályára felkészíteni. Mire azt elvégzed, nem a GYIK-on fogsz ilyen kérdéseket feltenni.


Ha egyedül akarsz SQL-t tanulni, akkor menj be a könyvesboltba, nézd végig a könyveket, amelyik számodra megfelelő szinten van és érthető, azt vedd meg és tanuld végig, aztán mikor kész vagy, menj vissza a boltba, és kezdd elölről. Addigra már hasznodra lesznek az olyan profi szintű könyvek is, amikből elsőre egy szót sem értettél.


Közben persze szorgalmasan keressél megoldást a felmerülő problémáidra a neten angol nyelvű forrásokból, mert ez az alap bármilyen informatikai szakmánál.


Nem tusom, kik azok az "SQL-esek" a Telekomnál, de ilyen munkát általában programozók szoktak végezni.

2014. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Első felével a mondandódnak nem tudok mit kezdeni tekintve ,hogy alapvető problémának felvetettem ,hogy rossz a közoktatás illetve hibásnak is érzem a kijelentésedet mivel informatikai SZKI jártam ezért van egy alapom ,de nem értek egyet a kijelentéseddel mivel szerintem a SZKI nevetségesen kevés beilleszkedni egy kicsit komolyabb munkahelyre továbbá említetted a Főiskolát egyetemet lassan kijárom a FŐsulit és már esély sincs rá ,hogy komolyabban foglalkozzunk vele programozást is nevetséges szinten vesszük és ezt Hallom BME ÓBudagi BGF mindenlhol sql re vissza térve barátnőm BGF re jár és ott is lagymatag a minősége a sulinak SQL-t Nem értek veled egyet iskolában nem lehet megtanulni egy adott nyelvet ,mert maguk az iskolák erre alkalmatlanok csak felkészítenek arra ,hogy majd utána járj az adott dolognak és kicsit már ismert legyen neked a dolog és ezért kérdeztem ,hogy ki tud alkalmasabb könyvet mondani amira az ,hogy menjek be egy könyvtárba nem válasz szerintem ezekből is van több ponyva viszont ezt csak az látja át aki már nálam jártasabb az SQL-ben
2014. szept. 30. 07:06
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Terajtad nagyon nehéz segíteni, hiszen


1. Nem adsz elegendő információt a válaszhoz, elhallgatsz fontos dolgokat, aztán meg a válaszolót szidod, amiért nem tudta ezeket (ahelyett, hogy megköszönnéd az idejét, amit pazarolt rád).

2. Csak panaszkodsz, vitatkozol és a világot hibáztatod magad körül.

3. Olyan elképesztően trehányul, hibásan és olvashatatlanul írsz, ami alapján nem tudom elképzelni, hogy akár programozásban, akár SQL-ben komolyabb eredményt tudj elérni, mert minden sorod a syntax erroroktól hemzsegne (a tisztességes írással egyébként a partnert is megtiszteled).


Gondolkodtál már rajta, miért nem hemzsegnek még itt a jobbnál jobb válaszok? Talán mert nem lehet neked válaszolni?


Senkitől ne várd, hogy megmondja, melyik könyvből tudsz továbblépni, amíg nem tudjuk, milyen szinten állsz most. Alapvető logikai hiba.


Én tényleg azt mondom neked sok-sok év tapasztalatából, hogy ha már van bármilyen ismereted, akkor a legjobb bemenni a könyvesboltba, egyszerűen látnod kell, mi az, ami neked alkalmas következő fokozatnak. És elnézést, hogy segíteni próbáltam.

2014. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem sikerült valszeg máshol sem. Kösz a semmit fogd meg jól .
2014. nov. 19. 20:58
 5/12 A kérdező kommentje:
egyébként megnéztem csak az első komid és az is tele van helyesírási hibákkal . Gratulálok nagyképűségből ötös vagy :)
2014. nov. 19. 20:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Húha! Van neked tükröd, hogy belenézz? Te akarsz helyesírást számonkérni bárkin is, amikor egy mondatod sem bírsz leírni? Nem, amit én írtam, abban nincs helyesírási hiba, de te ennek az elbírálására nagyon kevés vagy. Az önkritikád nulla. Köszönöd, hogy próbáltam segíteni neked, és rád pazaroltam az időmet, nem érdemled meg. Ha van még bármilyen problémád, fordulj nyugodtan a falnak.
2014. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mondatod --> mondatot (de ez csak egy gépelési hiba amit itt nem lehet javítani, csak hogy bele ne köss)
2014. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Van ott még más is keress csak :DDDDD azt aztán köszönhetem :DDDDD Szerintem azért vagy itt fent , mert sehova nem vettek fel ,vagy ahova felvettek egyből kirúgtak , mert ilyen semmit mondó ötleteit voltak :D Mondtad a munkahelyen "A spórolt pénz megtakarított pénz" erre kirúgtak téged még aznap azzal az indokkal ,hogy ez egy hülye :DDDD Azóta már rég megtanultam az sql-t illetve most magában az informatikai és információ biztonságban utazom . Megjegyzem nem neked köszönhetem hanem annak ,hogy vannak értelmes ismerőseim . Alapból ez a felvetés ,hogyha hibásan írsz akkor sql syntax errort hoz ki . Az sql egy szabvány nyelv illetve a megnevezett entitások nem nyelvtani szabályoknak felelnek meg kifejezetten annak ,hogy a Business mit kíván meg innentől fogva miről is beszélgetünk ? A másik szerinted az segítség ,hogy leírtad "Menj be a könyvtárba és válassz. " arra a kérdésre ,hogy melyiket válasszam ? Kicsit szégyeld már el magad . Ráadásul ha ilyen szaki lennél bele írtad volna ,hogy mi alapján válasszak Oracle MS sql ,de egészen biztos ,hogy te ezeket kívülről ismered csak mivel meg se említetted . Legközelebb tartsd meg a semmit mondó tanácsaid ,vagy nem tudom ha van gyereked akkor neki ő tökre fog örülni ,hogy milyen okos az apja , de én vagy elröhögöm magam vagy a kétszínűségen felhúzom magam (egyenlőre a röhögő státuszba vagyok :) )
2014. nov. 20. 04:37
 9/12 A kérdező kommentje:
Illetve vicces ,hogy még a mostani reakciódban is ott vannak a helyesírási hibák . Na de kérlek ha már elsőnek beszólsz nekem legalább onnantól kezdve figyelj oda a helyesírásra :D
2014. nov. 20. 04:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Te rendkívül defektes vagy. Úgy látom, semmi másra nem vagy képes, mint útszéli kötekedésere.

Egyébként nem, én szakember vagyok, és az SQL-ből élek, amire persze te közölni fogod, hogy nem hiszed, de ez a kutyát sem érdekli rajtad kívül. Nemcsak felvettek, de el is végeztem már több egyetemet. Azért vagyok itt, mert nagyon sok ember van, akinek veled ellentétben lehet és érdemes segíteni, és persze nem tudhatom előre, hogy ki az a hozzád hasonló kisebbség, akit jobb elkerülni, hadd főjön a levében.

Megkérlek, hogy sorolj fel hármat az általad vélt helyesírási hibáimból, aztán én is megmutatok a tieidnek egy halvány töredékét. Ha olyan sok van, biztosan nem fog nehezedre esni.

2014. nov. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!