Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy egy...

Az hogy lehet, hogy egy hegesztő szakmát meg lehet szerezni 1 év alatt úgy, hogy csak szombaton járok be, ha nappali tagozaton meg 3 év minden hétköznap?

Figyelt kérdés

[link]

Ilyeneket néztem, csak ez meg ugye fizetős. Van ez is olyan jó, mint egy 3 éves nappali, mert ha 2 évet tudok spórólni, akkor inkább elmegyek dolgozni és fizetek 500ezer forintot, mert nem szeretnék már 3 évet tanulni. Amúgy is van érettségim, úgyhogy nekem csak a szakmai tárgyak fontosak.

Ha nincs szakmám és nem vagyok 21 éves, akkor lehetséges, hogy 1 év alatt ingyen szerezzek szakmát, vagy ha 1 év alatt akarom, akkor minden esetben fizetnem kell?


2014. szept. 28. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit te találtál az már nem hatályos.

[link]

Neked iskolarendszerű esti vagy nappali képzésben 2 év a szakma megszerzése, és ingyenes vagyis majdnem ingyenes, mert gyakorlati helyen lévő anyaghasználatért könyvekért fizetni kell, szóval totál ingyenes szakképzés azért nem létezik, de mégse fél millió a szakma megszerzése.

Tanfolyam rendszerben 960-1440 óra közötti oktatás kell hogy szakmai vizsgára engedhető legyél. Ez kb.egy deinkább 1,5 év. Ezért teljes piaci árat kell fizetni mindenkinek, nem támogatja az állam a tanfolyami képzéseket, ez függetlenül a korodtól van-e szakmás vagy nincs mindenkinek fizetős.

Visszatérve az a laza világ hogy kevés óraszámban tanfolymi rendszerben egy év alatt megszerzed a szakmát megszűnt 2 éve.

2014. szept. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!