Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszer a...

Milyen tanulási módszer a legjobb? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ha hazaérek egyszerre neki állok a házi feladatoknak,amikor azokkal végzek akkor nekiállok tanulni,de hogy ha nekiállok valamit tanulni és rendesen megtanulom akkor a többire nem marad időm.Légyszíves segítsetek.Lehetőleg olyanok akik jó tanulók vagy csak voltak

2014. szept. 30. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó tanuló voltam és én is a házikkal kezdtem. Úgy tekintettem a házikat, mint elvégzésre váró házi munkára, amin ha túlleszek akkor az agy nyugodt állapotában belemélyedhetek a tanulásba, hisz nem vár rám utána semmi "fizikainak" tekintett tennivaló. De ezt a fordított módszert mások is és magam is azért furcsának találtam, de bevált mindig és ezért folytattam.
2014. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vettem az erettsegit nemtom..;D
2014. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez emberfüggő, kinek mi válik be

van aki vizuális típus és könnyebben tanul, ha kiemeli színessel a lényeget, ábrát készít vagy egy rövid vázlatot

van aki csak csendben tud tanulni és van akinek meg segít, ha a háttérben zene szól

van még a járkálós típus, meg a többen tanuljunk együtt, beszéljünk az anyagról és kérdezzük ki egymást

próbáld ki, hogy neked mi a leghatékonyabb, így időt tudsz megspórolni

a beosztás meg csak rajtad és az időrendeden áll

célszerű az aktívabb időszakaidban tanulni, a könnyebb házit fáradtabban is meg tudod csinálni, mikor a tanulás már nem menne

hagyj rövid szüneteket

2014. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm,főleg a 3.-nak
2014. szept. 30. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!