Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki itt felvételizett 6...

Valaki itt felvételizett 6 osztályos gimibe? Képzeljétek én igen. A magyar az könnyű volt, de a matek az rohadt nehéz. Olyat állitottak össze, ami a tavalyinál 5-ször nehezebb. (alul folytatom)

Figyelt kérdés

Felháboritó. Olyat állitottak össze, amit nem is lehetett gyakorolni. Nagyon nehéz volt. Amikor vége lett a felvételinek, akkor mindnenki szomorúan jött ki a termekből. Senki sem tudta szinte megcsinálni. Szerintem tuti, hogy valami matek tagozatos suli állithatta ezt össze. Egyszóval ˙˙˙˙˙˙nehéz volt.

Várom a véleményeteket.


2010. jan. 22. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha mindenkinek nehéz volt, akkor nem vagy rossz helyzetben, mindenki kevés pontot fog kapni, de a legjobbakat úgyis felveszik, meg kell tölteni azt az osztályt :) Én anno felviztem, nem vettek fel, de nekünk a magyarban arra emlékszem, hogy ilyenek voltak, hogy ki írta a Micimackót??? Miért kell ilyet kérdezni egy 12 éves gyerektől? Mindig is utáltam azt a könyvet, vmi híresebbet is kérdezhettek volna :)
2010. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarják válogatni a sok jelentkezőből azt a kevés kiemelkedőt, akit fel akarnak venni. Vagyis a legokosabbakat, akik nem szorgalommal, gyakorlással érik el, amit tudnak, hanem ésszel. Attól még persze lehet elhibázott a teszt, és lehet vitatni is ezt az alapállást, de mindenkinek egyforma az esélye.
2010. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
remélem a holnapi, a 8.osoknak könnyebb lesz!
2010. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Öcsém felvételizett, és most nagyon le van törve. Apa matekot (is) tanít és azt mondta, hogy egy különösen jó képességű 6.-osnak is 1,5 óra kellene ilyen feladatokra.:S Sajnálom...Nyugi, a felvételin nem azt nézik, hogy a max. pontszámhoz képest, hogyan teljesítettél, hanem a többiekhez mérik a tudásodat. Ha tényleg ilyen nehéz volt akkor úgyse hiszem, hogy túl sok 80-90%-osan teljesítő lenne...
2010. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nézzétek meg az oh.gov.hu-n és ott katt az első menüpontra. Ott már lehet tudni, hogy hol kell keresni.

Majd be látjátok, hogy igazam volt, és nem normálisak, akik ezt összeállították. Egyszerűen barmok!!! Arra legalább 1,5 órát kellett volna adni, nem 45 percet!!

2010. jan. 22. 21:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, majd megnézem, mert nekem kell kijavítanom őket, csak még nem kezdtem hozzá. De annyit máris tudok, hogy az -ít végű igéket hossz í-vel írják, kedves kérdező. :-)


Semelyik suli nem állítja össze, ezeket az Oktatási Hivatal készíti, és egyébként az összeállítók nevét még én sem ismerem, az titkos.


Különben meg ha nehéz, akkor mindenkinek egyformán nehéz. Nem az a baj, hogy nehéz megírni, hoganem hogy kisebb lesz a szórás, vagyis a pontok különbsége, és ezért sokkal inkább a magyardolgozatok pontszáma határoza meg a felvételi sorrendet, ha az könnyebb.


Tehát a látszat dacára a nehéz matekfelvételi azoknak rossz, akik matekból jók, és rendesen készültek, és azoknak jó, akik magyarból jók, és matekból gyengék.

2010. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hoganem=hanem, bocs
2010. jan. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
semmi baj utolsó válaszoló :))
2010. jan. 27. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!