Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségivel mire megyek?

Érettségivel mire megyek?

Figyelt kérdés

Szóval jelenleg 11.-es vagyok, nyelvi osztályban azaz 5 évesben, ez a 3. év...

Matekkal elég nagy gondjaim vannak, ezért már fel is adtam hogy Egyetem vagy bármi ilyenre bejutok úgy hogy el is végzem :/

Az is kétesélyes hogy az érettségit le tudom-e tenni vagy sem. Papírom nincsen erről, és ha kapnék is akkor +10 percig írhatom az érettségit HÁT KÖSSZ ! SOKRA MEGYEK VELE !


Szóval HA van egy sima érettségim, Németből és Informatikából vizsgám (az érettségi miatt), azzal megyek valamire, vagy ássam el magam ? :(

Foglalkozhatok olyannal hogy sorozatfordítás, számítógépszerviz, vagy kizárt dolog ?



2014. okt. 5. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj..sima érettségivel nem sokra mész.

De egyetemi felvételihez nem kell a matek, csak akkor ha olyan szakra mész ahol az a követelmény.

Rengeteg szak nyitva áll előtted ha leérettségizel.

2014. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Álmom hogy építészmérnök legyek, DE ahhoz kell a matek. Nagyonis !

Szóval ez elsüllyedt mint a TITANIC :/


Fogalmam sincs merre kéne menni, a fát is szeretem, lehetnék asztalos mert technika, műszaki rajz, kézügyesség és 3D-s átlátásom megvan hozzá, csak nem hiszem hogy mennék vele valamire.


Attól félek hogy nem lesz belőlem semmi

2014. okt. 5. 17:41
 3/9 anonim válasza:
Hát.. nagy hülyeséget nem akarok mondani de véleményem szerint egy érettségi semmit nem ér. Az a minimum már. Egy-két szakma a biztonság kedvéért és akkor jó leszel. De így nekem elég gyenge lábakon álló a dolog. Sajnos én is gyenge vagyok a reál tárgyakból.. majdnem mindből. Én is érettségit teszek, majd ahogy érzem szerzek diplomát vagy szakmát. Amelyik összejön.
2014. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Külön tanár segíthet a matek problémáidon.
2014. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Borzalmasan érzem magam, hogy mindenhez megvan az eszem, kivéve a matekhoz és a kémiához. Fizika az megy rendesen, de most belejött a kémia és a magasabb matek, kezdem elveszteni a fonalat.


Nem hiszem el hogy ennyire szar ez a tanítási rendszer, hogy értéktelen szarokat kell tanulni, és azt kérik számon, nem azt aminek értelme is van az átlag ember számára !

És ezért leszek csöves már 24 évesen ?! Ezért döglök majd meg, mert ilyen szar ez a rendszer ?! Fantasztikus mit ne mondjak.

2014. okt. 5. 17:49
 6/9 A kérdező kommentje:

Külön tanár ?

45 percért elkérnek 2000 forintot, és nem tanított semmit, nem értettem meg semmit. Egytől egyig így van itt (Dunaújváros).

2014. okt. 5. 17:50
 7/9 A kérdező kommentje:
De azért ment a zöld kéz mindenkinek mert normális válaszok voltak, és nem értéktelenek ! :)
2014. okt. 5. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha Diszkalkuliás vagy akkor nem kell matekból érettségizned, hanem választanod kell + 1 tantárgyat
2014. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És főiskola?
2014. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!