Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom írásbeli érettségin...

Irodalom írásbeli érettségin művészet megbukni? (középszint)

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gyenge vagyok magyar nyelv és irodalomból.Gyenge a szövegértésem és a helyesírásom is katasztrófa.(annak ellenére,hogy másokból egész jó vagyok)

Egyébként a megye talán legerősebb gimiébe járok,szóval nem tartom magamat egy hülye gyereknek.Tudom,hogy a szóbelit meglehet tanulni,de az írásbelitől félek mert arra nem lehet sokat készülni.


Sok szakközepest ismerek,akik 0 tanulással letudták rakni az érettségit,vagyis akkor a kettest nagyon könnyű megszerezni ? Létezik olyan,hogy valaki megbukik az irodalom írásbelin ?



2014. okt. 5. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ahhoz, hogy mehess szóbelire, a 100-ból 12 pontot kell elérned. Hogy ennyit ne tudj szerezni az esszével és a szövegértéssel, az ki van zárva. Mondjuk, a helyesírásra figyelj oda, mert azzal is tudsz 15-öt veszteni, és akkor már 27-et kéne elérned a szóbelizéshez. A helyesírás megtanulható, olvasni kell sokat, vizuálisan rögzülnek a szavak. Ugyanazért a hibáért kétszer nem vonnak le. Az írásbeli feladatokat szintén lehet gyakorolni, erre való ez az egy év.
2014. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy próbálj meg egy-két fogalmazást írni, kb olyan 4-5 oldalban nem kell sokat mondjuk 3-4 novelláról, regényrészletről vagy versről. Kb egy verselemzést tudj összerakni, tehát a tartalmát érdemes érteni. Mutasd meg a szüleidnek vagy esetleg valakinek, aki jobb irodalomból, hogy kb jó-e, akár nyelvtanilag, akár tartalmilag. Ennek fényében sztm nem lehet gond.:)


Egyébként annak alapján, ahogy kiírtad ezt a kérdést sztm a helyesírásod egyáltalán nem reménytelen.:)

2014. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az igekötős igéiden mindenesetre ne múljon a mínusz 3 pont: meg lehet tanulni, le tudták rakni. Az igekötős ige nem a meglehet vagy a letud, hogy egybe kéne írni, hanem a megtanulni és a lerakni. Az igekötő és az ige közé ékelődik egy szó (lehet, tud, fog, akar, szeretne stb.), és ilyenkor 3 szóban kell írni.
2014. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!