Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elárulnátok hogy miért kötelez...

Elárulnátok hogy miért kötelező matekból érettségizni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 10. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Miért? Kötelező matekból érettségizni? Egy csomó embernek nincs matekból érettségije.
2014. okt. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Legalább annyinak érettségije sincs.
2014. okt. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
De senki sincs börtönben csak azért, mert nincs matekérettségije. Szóval biztos, hogy nem kötelező.
2014. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Azért, hogy a sok humán sz.r mellett legyen legalább egy értelmes reál tárgy is érettségin. Ráadásul a matek érettségi nem nehéz. Én nem voltam jó matekos, de azért az érettségit lazán megírtam 92 százalékra.
2014. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Mert alapvető tudás. Oké, nyilván most lehet reklamálni, hogy a függvénytranszformációt senki se fogja használni, de nem ok nélkül az a 4 a kötelező érettségi ami. Magyar, matek, töri és idegen nyelv tudása eléggé alapvető, nyilván ezekből kell érettségizned aminek a nagy részét azért illik tudni.

Amúgy a középszintű matekérettségi egy vicc, én reál beálítottságú vagyok, de röhögve megcsináltam jó eredménnyel. Főleg hogy sok feladat a logikára megy rá, néhány feladatnál meg kb. csak ált.iskolás tudás kell.

2014. okt. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
*humán beálítottságú
2014. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért mert a matek a legfontosabb tantárgy. Minden (na jó legtöbb) dolognak ez az alapja. Matek nélkül nem lenne olyan az élet mint most. Ez az egyik olyan tantárgy amit nem lehet magolni, hanem meg kell tanulni azaz fejleszti a logikádat. pl megtanulsz khm khm bemagolsz két életrajzot meg 4 elemzést attól nem leszek okos.
2014. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Egy meseszép válasza:
16%
Azért mert ott majd ki derül hogy milyen hülye vagy!!!
2014. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!