Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 11. osztályos vagyok,4-es...

11. osztályos vagyok,4-es vagyok irodalomból, nyelvtanból történelemből és matekból is, elkezdtem emelt matekra járni, nem megy túl fényesen. Szerintetek ha nem megy az emelt matek van esélyem bekerülni egy normális egyetemre és el is végezni azt?

Figyelt kérdés

2014. okt. 15. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
melyik egyetem melyik kar? mi szeretnél lenni?
2014. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

akkor mos 11.es vagy vagy 4.es?

GYP-s vagy............

2014. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11.osztalyos,es4-es tanulo.....
2014. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
gépész szeretnék lenni
2014. okt. 15. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
70es matek + 80 infoval/ fizikával simán bekerülsz...
2014. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gépészmérnök? Oda nagyon alacsony a pontszám, legalábbis Miskolcon, nem kell aggódni.

A gépészhez kell még fizika vagy informatika vagy kémia vagy biosz érettségi választhatónak. Jó vagy fizikából?

A matek kell az egyetemen is, gépészeknek van matek szigorlat is. De ez egy jó szakma. Érdemes ráfeküdni a matekra, mert szükséged lesz rá. Attól függetlenül, hogy jársz emelt matekra, még nem kell érettségin arra menned. Hiszen úgy is jól jársz, ha minél jobbra írod a sima matek érettségit. Szóval az nagyon jó, ha emelt matekon vagy, sima érettségit csinálsz és gépésznek mégy. Be fogsz jutni.

Van egy ismerősöm, ő sem volt egy nagy szám matekból (volt hozzá agya, de lusta volt házikat csinálni, így bajai voltak röpzh-kon, sosem volt 5ös, de meg is lett az eredménye egyetemen, mert nem megy neki a szigorlat), emelt matek fakultációra járt, de nem csinált emelt érettégit, viszont jól megcsinálta a sima matekot (hála a fakultációnak), 90%körüli lett és most gépészmérnökire jár. Ő fizikából érettségizett és nem mondanám hogy fényesen sikerült, és mégis bekerült az egyetemre.

De most szenved a matekkal (matek szigorlat), szóval érdemes foglalkozni vele már gimiben. Az Egyetemen lesznek problémáid, ha nem megy a matek.

Szóval meg tudod csinálni, de már gimiben vedd komolyan a matekot.

Az mondjuk más kérdés, hogy az a 4es mit jelent nálad matekból. Mit értesz azon, hogy nem túl fényesen megy? Ha a 4es jegyed olyan, hogy nem igazán gyakorolsz otthon matekot, vagy nem mindig csinálsz házit, vagy nem veszed komolyan a sulit (mint ismerősöm), akkor van remény a számodra, csak foglalkozz a matekkal. Ez ki fog fizetődni az egyetemen. Ismerek jó pár embert, aki a matek miatt ragadt le az egyetemen. Mindent bele! És kérdezd a tanárt óra után ha nem érted, csak örülni fog neki. Gondolhatsz rá úgy, hogy így Egyetemen kevesebb problémád lesz.

2014. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!