Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 27 éves,1 kisgyermekes nőként...

27 éves,1 kisgyermekes nőként mit lenne érdemes tanulnom, amivel külföldön, főleg német területen el tudok majd helyezkedni?

Figyelt kérdés

Ápolói képzés a hossza és az anyagiak miatt kizárva.

Sajnos nincsen 500.000 ft-om a képzésre, és mivel dolgozom a kisfiam meleltt, heti 3 napot sem tudnék oktatásra járni.

Tudom,hogy valamit valamiért elv itt is működik, de gondolom ezen kívül is lenne lehetőség. Esetleg masszőr? Vagy gyermekfelügyelő, idősgondozó?


2014. okt. 17. 08:18
 1/2 anonim válasza:
Javaslom első körben az általános masszőr és manikűr-pedikűr képzést.Főleg pedikűrt, ha van kedved akkor műkörmöst is! Ha gondolod ezt követheti egy kozmetikus szakirány is, ha érzel kedvet. Esetleg kutyakozmetikus. Az ápolás irány is jó, van rá kint igény és itthon is lesz 10 éven belül. (Megjegyzem pár hölgy ismerősöm gyerek vagy szalag mellett pedikűrözik és körmöt épít, keresnek vígan annyit, hogy nincs min agyalni. Bátran vágj bele!)
2014. okt. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Műkörömhöz sajnos nincs megfelelő szépérzékem és kézügysségem.

Masszőrködés tetszene, barátokat,barátnőket szoktam masszírozni és mindenki azt mondta, biztosan alkalmas lennék rá.

20 éves koromban egy masszőr barátnőm tanított pár fogást, azokat használom ilyen alkalmakkor.De képesítésem nincs róla.

A sima svédmasszőr 75.000 ft, a gyógy és sportmasszőr már több százezer, és ha jól tudom 1 éves Az még nem lenne hosszú idő, de itt az anyagiak korlátoznak.

És nem tudom,hogy egy sima svéd frissítő masszázs képesítéssel külföldön mit érnék.

De utánanézek, ezen felbuzdulva. :)

Köszönöm a tanácsot.

2014. okt. 17. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!