Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék a "kettesért"...

Hogy tudnék a "kettesért" tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén kezdtem el az egyetemet, orvosira járok, és tudni kell rólam, hogy iszonyat maximalista vagyok. És mindig kitűnő voltam, és mindent nagyon pontosan szeretnék megtanulni. Most az a probléma, hogy emiatt túl sok időt töltök egy-egy tárggyal, és nem tudom beosztani az időmet. Hogy tudnék úgy tanulni, hogy ne az ötösre hajtsak, csak egy rosszabb jegyre? Most már nem érdekel hányast kapok, csak menjek át, de egyszerűen mindent túl részletesen akarok megtanulni, és ez így nem működik. Úgy tanulok egy zh-ra is, mint egy vizsgára...


2014. okt. 19. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a részletességgel van a gond, hanem a lassúsággal. Bele fogsz rázódni, az egyetemen folyton feszegetni fogják a határaidat, egyre nagyobb mennyiségeket fog befogadni az agyad. A "2000 oldal 2 este alatt" a végén már nem lesz annyira hihetetlen, sőt menni is fog. Ötöst meg nem az kap az egyetemen, aki mindent tökéletesen tud, hanem az, akinek szerencséje IS van. Kettesért úgy tanulj, hogy elolvasod (át-átolvasva értelmezve) a teljes anyagot, hogy mindenhez hozzá tudj szagolni legalább egy kicsit. Ha az első éved botrány szar is lesz, akkor is meg fog tanítani tanulni.
2014. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Amúgy nem hiszem, hogy lassú lennék, mert egy olyan gimiből jöttem, ahol megkaptam rendesen az alapot az egyetemhez. Az ország 5 legjobbja között van, tehát én ehhez hozzá vagyok szokva, csak egyszerűen minden kis hülyeséget meg akarok tanulni, amivel más nem is foglalkozik, mert hogy minek? Eddig minden jegyem jó, 5ös, de nem azért mert én ezt akartam, csak mert tényleg mindent bevágtam. Amúgy orvosira járok, fogorvosnak tanulok, és valahogy... át kellene rendeznem ezt, mert ilyen részletekbe menően lehetetlenség megtanulni, ahogy én megszoktam...

2014. nov. 4. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!