Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre érettségizem, és még...

Jövőre érettségizem, és még vannak sötét foltok a fejemben a felsőoktatásról?

Figyelt kérdés

Nos..olyasmit hallottam, hogyha egy szakot első helyen jelölsz meg, akkor nagyobb az esélyed a bejutásra. Van ennek igazságtartalma?


Meg azt sem tudom, hogyha felvesznek államilag támogatott alapképzésre, és utána szeretnék menni mesterszakra, akkor az is támogatott? Vagy hogy van ez?



2014. okt. 21. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, mert ha minden megjelelölt iskolába elegendő a pontszámod, akkor oda vesznek fel, amit elsőre jelölték.


Mesterszak úgy tudom akkor támogatott csak, ha még nem használtad el az összes ingyenes félévedet (ez ha jól emlékszem 10 v. 12 félév)

2014. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

12 félév jár, amit az állami támogat. Ezt arra használod fel, amire akarod. Tehát mesteren is lehetsz állami támogatott.

"Nos..olyasmit hallottam, hogyha egy szakot első helyen jelölsz meg, akkor nagyobb az esélyed a bejutásra"

Ez nem igaz, határozottan nem. Az jut be aki elérte a felvételi ponthatárt, és nem az aki első helyen jelölte az adott szakot.

Még sok időd van olvasgatni a felvételi tudnivalókat, de egy biztos, a felvételi lapon a szakokat olyan sorrendben érdemes jelölni ahogy Te szeretnél bejutni.Előre ahova a legjobban akarsz menni..így tovább, a rangsort magadban kell kialakítani. Bejutási esélyeid nem változnak attól, hogy te szíved szerinti rangsorban az adott szak hol szerepel. Csak egy helyre vehetnek fel, és oda ahol először elérted a elvételi ponthatárt, ha neked az ez első helyen rangsorolt szak akkor oda...

2014. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt azért tisztázzuk, hogy attól, hogy mondjuk az ELTE egyik szakát jelölöd meg elsőnek, az nem jár plusz ponttal, olyan értelemben nem jegyzik, hogy első helyen jelölted-e, hogy abból külön előnyöd származna.


Olyan értelemben nem mindegy, hogy ha mondjuk 1. helyen egy neked kevésbé tetsző helyet jelölsz meg, a 2. helyen pedig álmaid szakát. Tegyük fel,hogy mindkettőre megvan az elegendő pontszámod, akkor az 1. helyen megjelölt szakra fognak felvenni, utána már nem lehet sipákolni, hogy jaj, de hát én a 2. helyen megjelölt álomszakomra szeretnék menni, miért nem vesznek fel oda, hisz oda is elértem a minimum pontot. Azt kell első helyre megjelölni ahova nagyon szeretnél bejutni, ahova a legszívesebben, utána jöhet sorban szépen a többi is.


Ezért is van jelentősége a sorrendnek, odavesznek fel ahol a sorrendben először elérted a minimum ponthatárt.


Még egy érdekes dolgot vettem észre itt gyakorin. Páran megjelölték 1. helyen az álomszakot, a többire pedig csak random bejelöltek szakokat, aztán az álomhelyre nem vették fel őket, a maradék bejelölt helyekre pedig igazából nem is akartak menni. Erre is készülj fel, ne csak az első helyedet gondold meg nagyon, hanem B és C terved is legyen arra vonatkozóan, hogy mi az ami még egészen biztosan érdekelne. Random, a jelentkezési lapon csak helykitöltőként használt szakokat ne!!


Összesen 12 államilag támogatott féléved van, ezt bármilyen neked megfelelő kombinációban felhasználhatod. Mondjuk, ha elmész egy olyan alapképzésre ami 7 féléves és csúszás nélkül elvégzed, akkor utána még mindig marad 5 féléved, hogy elvégezhesd a mesterképzést (ami sok szaknál 4 félév).

2014. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!