Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanárnak megengedett...

Egy tanárnak megengedett csúnya szavakat használni tanórán? Ezért nem rughatják ki őt?

Figyelt kérdés
A magyartanárnőnk szinte minden olyan szavakat használ, mint például "bas.zki", "baz.dmeg", "sz.ar", és "ku.rva". Sokszor nagyon el van szállva magától, és folyton káromkodik, mikor nem tudjuk a házit vagy a leckét.Állítólag nem csak a mi osztályunkban, hanem másoknál is elhangzanak ilyen szavak.Több mint 9 éve tanít ebben az iskolában, és 2 osztályt vitt végig, akkor meg miért nem tudja megadni az alapillemet? Amúgy ezen kivűl nincs gondom vele, elég jól tanít, és kellően szigorú, csak legszivesebben tényleg már azért is kirugatnám amiért így beszél.Véleményem szerint egy tanár ne beszéljen így!

2014. okt. 23. 19:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Az első mondatban hibáztam, szinte minden órán-t akartam írni!
2014. okt. 23. 19:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom… Orosz Lacit állítólag csúnya beszéd miatt tiltották ki VIK-ről. De utána már rendesen oda figyelt a szájára (igaz, nem a VIK-en).


Ezenkívül a B-betűs szót lehet dicsérni is: [link]


Amúgy egy magyartanártól tényleg elvárható lenne, hogy választékosan káromkodjon, ne minden órán ugyanazzal a 4 szóval.

2014. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, egyáltalán nem elfogadható. Egy tanár mutasson példát.
2014. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi matektanárnőnk is szokott csúnyán beszélni. Pl. ha valaki rosszul válaszol, azt mondja, hogy k..vára nem.

A legeslegelső matekóráján, tavaly, amikor elmondta, milyen dolgok kellenek, azt mondta: kell vonalzó is, elég egy akkora, ami a tolltartódba belefér, nem kell ilyen kib.szott hosszú! :D

De mi nagyon bírjuk! :)

Egyébként titeket k.rváz le? Vagy mi? Szerintem elfogadható, ha kicsúszik a száján egy két csúnya szó, elvégre ti is szoktatok káromkodni, nem? Amúgy szépirodalmi alkotásokban is előfordulnak trágár kifejezések, szóval, szerintem egy magyartanártól is elfogadható! :D

2014. okt. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Egyáltalán nem megengedett.

Mondjuk én össz-vissz egy egyetemi tanárt hallottam órán káromkodni, de az is inkább csak poénból volt. Jellemzően azért elvárná az ember, hogy egy tanár legyen választékosabb és nem használjon trágár kifejezéseket. A legtöbb tanár a diákoknak is szól az ilyen beszédért, nem hogy maga beszéljen így.

2014. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem fogjatok össze, csináljatok hangfelvételt, mutassátok meg a szüleiteknek, meg az igazgatónak. Valószínű kap egy fegyelmit, aztán jobban odafigyel a szájára. Egy tanárnak még az iskolán kívül sem illendő csúnyán beszélnie, nem ám tanórán, főleg egy magyartanárnak.
2014. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem kell eltűrni azt a stílust, ami rátok nézve sértő, és tanárhoz méltatlan. Egész nyugodtan panaszt lehet tenni az igazgatónál, csak többen tegyétek. Az igazgató majd figyelmezteti, és jó esetben onnantól majd vigyáz a szájára. Kirúgni ezért nem fogják, bár én helyénvalónak tartanám.
2014. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
56%
ha jól tanít érdekesek az órái akkor mi a f__szom bajod van vele b__zdmeg? ha nem titeket b__zdmegol meg k__csögöl hanem vmi másra mondja akkor még jó poén is lehet akár... ha verne titeket mondjuk meg b__szogatna kénye kedve szerint akkor megérteném de így b__zdmeg?
2016. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!