Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha van egy felsőfokú okjs...

Ha van egy felsőfokú okjs bizonyítványom. Akkor mit mondjak ha kérdezik mi a legmagasabb végzettségem?

Figyelt kérdés
Középfokú? felsőfokút csak az mondhat aki egyetemen vagy főiskolán szerezte a végzettségét? De nem értem mert főiskolán is lehet okjs bizonyitványt szerezni, akkor most mi a különbség amit középiskolába szerzek és felsőfokú valamint amit fősulin vagy egyetemen szerzek és szintén felsőfokú okj s bizonyítvány? Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2014. okt. 29. 12:52
 1/9 A kérdező kommentje:
vagy mondjuk aki estire járt és felnőttképzőben szerezte?
2014. okt. 29. 12:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Ennek a hivatalos neve, középfokú szakképesítés vagy felsőfokú szakképzés (attól függően melyiket csináltad), tehát az a legmagasabb végzettséged. de nem diploma, így mivel nincs felsőfokú végzettséged, ezért középfokú a végzettséged. A okj csak egy tanfolyam akkor is, ha felsőfokú és nem egyenértékű egy felsőfokú diplomával.

Az okj-k között is van középfokú szakképzés és felsőfokú szakképzés, felsőfokút csak főiskolán vagy akkreditált intézetben lehet csinálni, ha a középsuli megkapja az akkreditációt akkor persze ott is.

Két felsőfokú szakképzés között nincs különbség, max színvonalában, de ez ugyanolyan, hogy nem mindegy hogy hol diplomázol a PSZF-en vagy a Kodolányin.

2014. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amikor jelentkeztem rá úgy volt hirdetve hogy egy bizonyos Egyetem programja alapján indítót szakképesítés. Akkor akkreditált? De a bizonyítványomban csak a szakközépiskola neve szerepel. De kellet szakdolit is írnom gyakorlaton részt vennem Okj száma 55 el kezdődik ami szerint a szakképesítés szintje felsőfokú érettségivel.
2014. okt. 29. 15:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha az van benne a diplomádban, hogy felsőfokú szakképesítés akkor az, DE ez nem számít felsőfokú tanulmánynak, azoknak csak a diplomával záródó főiskolai vagy egyetemi tanulmányok minősülnek.

Tehát neked egy középfokú végzettséged van felsőfokú szakképzéssel.

2014. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, azt akartam írni az első mondatban, hogy "ha az van beleírva a bizonyítványodba", ez nem diploma :)
2014. okt. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ez nem diploma csak egy okj bizonyítvány.


[link]


ez a végzettségem amit linkeltem

2014. okt. 29. 16:17
 7/9 A kérdező kommentje:
ha ez meg van és kérdezik mi a legmagasabb végzettségem mit mondjak? Ha: "A szakképesítés szintje: Felsőfokú (érettségivel)"
2014. okt. 29. 16:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Írtam utána, hogy elírtam...nem diplomát akartam írni, hanem bizonyítányt!!!!!!!!!!!!!!!!


Neked középfokú végzettséged van felsőfokú szakképzésben szerzett bizonyítvánnyal, ez a hivatalos.

2014. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2014. okt. 29. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!