Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már november van! Minek...

Már november van! Minek tanuljak tovább? ( komplikált, lent a többi)

Figyelt kérdés

Idén nem jutottam be egyetemre,mert ugyanígy baszakodtam,mint most. Fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel azt tudom,hogy nem akarok nyomorogni. Érdekelnek a természettudományos tárgyak : biosz,kémia.

Szívem szerint pszichológiát tanulnék,de tudjuk hogy mennyire túltelített és nem kell a munkaerőpiacra már ennyi belőle. Hiába érdekel ezek szerint még kutatnék is felejtsem el? Az orvosi után is fáj a szivem,de ahhoz meg béna vagyok.. akkor mégis mit kezdjek magammal?


2014. nov. 5. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Pacsi, én épp szakváltáson vagyok.

Biosz-kémiával mehetsz még orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapszakra. Az hasonlít az orvosira, több tárgyuk ugyanaz (majdnem ugyanaz?), viszont kevesebb vele a meló és nincs megbecsülve.

Biológus, biomérnök még talán.


De ha nagyon szereted a pszichológiát, szerintem ne add fel az álmod :)

2014. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen csak azzal is két bajom van az egyik,hogy nem becsülik meg másrészt éhen halok még diplomával is:( az orvosit legalább megbecsülik felnéznek rá,büszke lennék magamra,de itthon ugyanúgy éhen halok vele..és az orvosi laboratóriumival mit lehet kezdeni később?
2014. nov. 5. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van mehetsz gyógyszergyárba, kórházi laborokba, esetleg egyetemi laborba, ANTSZ-hez. Én a rendőrséghez akartam menni vele.


Na, igen. Én is emiatt visszakozom a labortól, csak félek, hogy az orvosit nem fogom bírni lelkileg/fizikailag.

2014. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
te melyik szakon vagy most?
2014. nov. 5. 18:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyagmérnökin. Távoli köszönő viszony, mert biosz-kémiás vagyok, ez meg matek-kémia-fizikás.
2014. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem okosnak tűnsz szerintem bírnád az orvosit ! :)
2014. nov. 5. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm :) Igyekszem, aztán majd elválik. Szerintem megpróbálom ^^


Ha nagyon szeretnéd, szerintem Neked is érdemes lenne belevágni! :)

2014. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sok sikert ! :)
2014. nov. 6. 11:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, Neked is, bármit is választasz majd :)

Szorítok, hogy Te is megtaláld a leginkább Hozzád illő hivatást :)

2014. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!