Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Egy kis problémám akadt, ezért kérném ki a véleményeteket.A helyzet az,hogy jelenleg 21 éves vagyok és mentőápolónak tanulok. Na most a bökkenő az,hogy soha a büdös életben nem akartam mentőápoló lenni, az anyám akarta azt,hogy tanuljak annak. Mivel 5 évig egy egészségügyi iskolába jártam és utána leérettségiztem, nem tudtam,hogy mit tegyek így hát az iskolánkban meghirdették a mentőápolói szakot és anyám azt mondta,hogy maradjak csak itt, mert nekem ez jó lesz. Na most vagyok másod éves és vissza van még több mint 1,5 év. Az igazság szerint ebben az elmúlt 1 évben annyira elfáradtam, hogy már az egészhez semmi kedvem nincs, mert tudom,hogy ha ezt végig csinálom és a szakmában maradok, nem lesz se életem, se pénzem, se családom. Egyszóval semmim sem lesz. Én tudom,hogy sokkal több van bennem, mivel mindig is egy valaki akartam lenni. Ezért ugrott ki a fejemből az-az ötlet,hogy abba ahogy az egészet és elmegyek tanulni főiskolára,egyetemre. Na most a helyzet az,hogy elmondtam ezt mindenkinek. Erre mindenki azt válaszolta nekem,hogy ha már elkezdted, akkor fejezd is be. Anyám meg ilyet szól nekem,hogy szó sincs arról,hogy te befejezd ezt az iskolát, neked ezt végig kell csinálnod. Nagyon sokat gondolkodtam azon,hogy elmegyek az orvosira, mert a szívem egyik vágya az volt csecsemő és gyermekgyógyász legyek.Nektek mi a véleményetek?



2014. nov. 7. 17:35
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam: "abba hagyom"
2014. nov. 7. 17:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz belőle hátrányod, ha ezt elvégzed, de én azért a szülőket leállítanám, hogy ne ők döntsék már el a jövőmet.

Mondd meg anyádnak, hogy kijárod még azt a másfél évet, de nem miatta, hanem azért, mert ha már elkezdted, akkor be is fejezed, mert később még ki tudja mikor, akár hasznát is veheted.


Másfél évig meg lesz még időd gondolkozni, hogy hova szeretnél tovább menni. Meg már nem azért, de 2 éve kezdted a mentőápolót. 19, legrosszabb esetben 18 éves lehettél. Miért hagyja egy nagykorú, hogy ráerőltessék a szülők az akaratukat, amikor már semmiben sem függ tőlük?

2014. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem mentőtisztnek tanulsz, hogyha másodévesen másfél év van hátra? Államilag támogatotton vagy? Mert ha igen , akkor egy félévet minimum ki kell fizetned az orvosin.
2014. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia


Nem mentőápolónak tanulok. Azért írtam másfél évet, mert az idei év szeptemberét is beleértettem. Ugyanis a mentőápolói az 2,5 év és most vagyok másodéves.

2014. nov. 11. 15:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!