Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországi egyetemekre...

Magyarországi egyetemekre jelentkező határon túliaknak kell (vagy ajánlatos) érettségizniük Mo-n?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem kötelező, de hallottam, hogy nem igen lesznek meg a pontok, ha nem érettségizünk le Magyarországon matekból vagy töriből.
2014. nov. 20. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de nem mindegy, hogy hol élsz. Felvidékieknek mindent beszámítanak normálisan, mert kb. ugyanazt tanítják, ugyanúgy 4 év a középiskola. Kárpátaljaiaknak nem mindig fogadják el az otthoni eredményeket. Vajdaság változó, de azért ott is akadnak problémák. Persze ha a kiválasztott szakon kötelező az emelt szintű érettségi (vagy bármi akár középszinten is, ami neked nincs), akkor muszáj Magyarországon is érettségizned ezekből a tárgyakból.
2014. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Felvidéki vagyok, nálunk a matek nem kötelező, de azt fogom bejelölni, mint választott tantárgyat érettségire, de itt nincsenek szintek.
2014. nov. 20. 22:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem írj egy levelet a Felvi.hu-nak, ők biztosan pontos tájékoztatást tudnak adni.
2014. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, szintén felvidéki.

Elfogadják, viszont kicsit változó, hogy milyen módon. Pl. én a szlovák érettségiért felsőfokú nyelvvizsgát "kaptam" (40 pont + ha a diplomához 2 nyelvvizsga kell, az egyik már megvan). Az osztálytársamnak viszont középfokú nyelvvizsgaként számították be. A B2-es angolt nála emelt szintű angolként vették figyelembe, nekem nem kellett, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. Amiből van írásbeli és szóbeli érettségi is, ott beszámítják az összes részét, amiből viszont csak szóbeli, ott a jegy alapján kapsz egy százalékos eredményt (1-esre 100%, a többit nem tudom, mert nem érintett). Mivel otthon angolon kívül nincsenek szintek semmiből, középszintű érettségivel ér fel. Ha a választott szak nem követeli meg, nem kell Mo-n érettségizned. Több ilyen embert is ismerek, meg én is bekerültem egyetemre, szóval nem lesz gond. Próbálj minél több többletpontot szerezni (nyelvvizsga, emelt szintű érettségi).

2014. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, te melyik évben felvételiztél?
2014. nov. 21. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Idén, szeptemberben kezdtem az egyetemet.
2014. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor gondolom azóta nem változott még sok minden. :)
2014. nov. 22. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!