Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 6 osztályos gimnáziumban 7....

6 osztályos gimnáziumban 7. és 8. -ban ugyanazt tanulják mint általános iskolában 7. és8. -ban?

Figyelt kérdés

2014. nov. 25. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha teljesen ugyanazt tanulnák, akkor nem volna sok értelme a hatosztályos gimnáziumoknak. Rákereshetsz a kerettantervre, az egyes iskolák tanterveire, hogy lásda konkrétumokat.
2014. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nagy a különbség?
2014. nov. 25. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
6-osztályos kerettanterv szerint tanulnak. A különbség pl., hogy elölről megy a történelem. Másképp van lebontva az éves követelményszint, van amiből többnek tűnik, van amiből kevesebbnek az általánoshoz képest, de összességében az elosztás más, mivel gimnáziumi anyag is van benne.
2014. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én hatosztályos gimibe jártam és mi pl. nem kezdtük elölről a törit (pedig szerintem jobb lett volna, több idő lett volna mindenre), vettük 7-8-ban ugyanazt, amit elkezdtünk általánosban és kilencediktől kezdtük az őskortól. Szóval ez az iskolától függ, szerintem nézzetek utána, hogy az adott helyen ez hogy megy.
2014. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!