Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki elvégezte a klasszika-filo...

Aki elvégezte a klasszika-filológia szakot az megbánta?

Figyelt kérdés

2014. nov. 25. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Biztos nem, csak épp nem tudnak válaszolni, mert munkát keresnek.
2014. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
Ez tipikus hobbi szak, megélni nem lehet belőle, értelme abszolút nincs, de nagy műveltséget ad.
2014. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Elmehet vele mondjuk latin tanárnak
2014. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
88%

Tanárnak elmehetsz, esetleg folytatni a tanulmányokat tovább, és maradni az egyetemen tanítani. Illetve még múzeumokba hasznos lehet a klasszfiló diploma.

Én ilyen szakon végeztem, antikvitásról nem sokat tanultunk közvetlenül, inkább latin és ógörög szövegeken keresztül nyertünk betekintést az ókori világba, azt is korlátozott mértékben. Ne szaftos és izgi ókori sztorikat, szokásokat, stb. várj ettől a szaktól, hanem kemény nyelvtanulást és fordítást éjjel-nappal.

2014. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utolsó és megbántad hogy elvégezted?
2014. nov. 26. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Én hobbiból szívesen elvégezném, engem érdekel ez a terület, de csak a tudásszomj miatt. Nemrég végeztem jogász szakon, jelenleg szakfordító- és tolmács szakon tanulok, természetesen levelezőn (meló mellett csak így lehet). Munkát biztosan nagyon nehezen lehet vele találni, de szerintem nagyon érdekes terület.
2015. febr. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!