Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem bírok megjegyezni...

Miért nem bírok megjegyezni egy verset?

Figyelt kérdés

Ma órákon át tanultam egy vers szerű angolt szöveget (kb 6órát) és nem bírtam 8 mondatot meg jegyezni rendesen :(

tanulni tudok rendesen de "magolni nem" se verset se egy szöveget nem tudok megtanulni... mitől lehet ez? :S



2014. nov. 30. 21:19
 1/6 A kérdező kommentje:
A tartalmat és kulcs szavakat megtudok jegyezni mert multkor 5 ösre feleltem kémiábol :/
2014. nov. 30. 22:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán lehet, hogy szétszórt vagy, vagy mittudomén, gondot okoz egyszerre csak egy dologra koncentrálnod,v ien, hogy egyszerre túl sok minden kering a fejedben, vagy amúgy nem, csak valamiért nem koncentrálsz eléggé?
2014. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Van ilyen. Mindenesetre ne órákon át magold, mert azzal nem lesz jobb, hanem egyszerre 15-30 percet, aztán hagyd ott, aztán vedd újra elő. Idő kell neki, míg leülepedik. Különböző technikákkal lehet próbálkozni, pl lemásolni, hiányosan lemásolni, és kiegészíteni, lefordítani magyarra és visszafordítani, felolvasni valamilyen hangrögzítőre és hallgatni.
2014. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én is sok mindent próbáltam elvileg mindenkinek más... még próbálkozok... de lehet hogy a nem megfelelő táplálkozás is lehet a kiváltó ok :/
2014. nov. 30. 23:05
 5/6 anonim válasza:

Tanulj egy 1 órát! Aztán sétálj egy kicsit! :)

Utána megint folytasd ! Kell a friss levegő ! Ginkgoa Biloba talán segíthet.

2014. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem is ugyanez volt a problémám de aztán hallottam 1 módszert ami vicces és szórakoztató na azóta mennek a versek.

Íme a modszer:

Vegyél elő egy papírt és rajzold le amit mondasz vagy ami eszedbe jut a szavakról.- ezután már csak a rajzokat nézd koncentrálj arra hogy mire gondoltál mikor rajzoltál és olvasd el így a firkák alapján a mondatot ellenőrizd a szövegben jól gondolod e és ha minden jól megy már tudod is az első mondatot aztán jöhet is a következő.

Ha éppen feleni fogsz majd a versből akkor jussanak eszedbe a képek látsd őket magad előtt és nem lesz gond.

Tudod macerásnak hangzik a módszer de hidd el kevésbé lesz az mint órákig fölötte ülni és legalább nem unatkozol.

Bocsi a szóismétléseim miatt reméllem beválik majd az én praktikám köszi hogy végig olvastál.

HAJRÁÁ, SOK SIKERT

2014. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!