Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan on-line ingyenes...

Létezik olyan on-line ingyenes oldal, ahol bármilyen IQ tartományban hozzájuthatunk a mérés eredményéhez?

Figyelt kérdés
Én a Mensa-nál töltöttem ki tesztet, ráment fél órám, és qrva ideges voltam, hogy nem adták meg az IQ-mat a végén, hanem csak azt írták, hogy 125 fölötti, amit az on-line tesztjük már nem mér jól, ezért menjek el személyesen egy Mensa tesztre.

2014. dec. 16. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A hivatalos mensa IQ teszt is "csak" 135-ig mér. E fölötti eredményt nem sok megbízható IQ teszt nyújt sajnos :(
2014. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ennek mi az oka? Akkor hogyhogy vannak efölötti értékek is? Azokat kik és hogyan mérik ki?
2014. dec. 17. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Az az oka, hogy 135 fölötti IQ-val már kevés ember (kb. 1%) rendelkezik, följebb pedig még sokkal kevesebb, és ahhoz, hogy egy IQ teszt pontos legyen, előtte nagyon sok embernek kell kitöltenie, akik az adott tartományban vannak. Ez már csak azért is problémás, mert hogy találod meg az összes x feletti IQ-jú embert, és tölteted ki vele a tesztet. Ez nagyon sok pénzbe és időbe telne, és nem lenne haszna belőle a fejlesztőnek, ezért nem nagyon csinálnak ilyet. Azok az IQ tesztek, amik ennél is magasabb eredményt adnak, azok úgymond kísérleti fázisban vannak, és ezenfelül lehet, hogy fizetni is kell értük, hogy majd egyszer pontos eredményt is adhasson, és a fejlesztőnek is megérje. Amikor az ember olyanról olvas, hogy valakinek 187-es az IQ-ja, az azt jelenti, hogy egy kérdéses megbízhatóságú IQ teszten 187 pontot ért el, ami a valóságban azt tükrözi, hogy nagyon magas az IQ-ja, de nem igazán értéket mond, hanem inkább azt, hogy akinek "csak" 173 jött ki annál nyilván magasabb, akinek meg 200 annál meg valamivel alacsonyabb az IQ-ja, de konkrét érteket nem jelöl. A legprofibb IQ tesztek (amik többsége amerikai) is legfeljebb 160-ig adnak viszonylag pontos eredményt, de a felett már semmilyen IQ teszt nem pontos, mert összesen nem töltötték ki még annyian ezeket a teszteket 160 feletti IQ-val, hogy standardizálhassák.
2014. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de milyen teszteken jöhet ki ilyen pontszám? Mert a Mensa on-line tesztjén például nem jöhet ki. OK hogy nem megbízható, de hol tudnék egy ilyen megbiízhatatlan tesztet kitölteni, ahol megadják azért az elért pontszámomat?
2014. dec. 18. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is keresek olyat, amit itthon is ki lehet tölteni ingyen, és mégha pontatlanul is, de mér ebben a tartományban. Már feltettem ide kérdésnek, ha kapok választ, továbbítom neked.
2014. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is épp tegnap töltöttem ki és nekem is az jött az e-mailben hogy 125 feletti, és menjek el hozzájuk tesztre. :D Lehet a februárin ott leszek.
2014. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!