Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor így vissza kell...

Most akkor így vissza kell fizetnem az államnak a tandíjat? Nincs valamilyen kedvezmény?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok állami támogatással, a röghöz kötést aláírtam. Szegények vagyunk, a szüleim egy fillérrel se tudnak támogatni, ők maguk is nehezen élnek. 5 félévet végigcsináltam 4-es fölötti átlaggal, de most úgy néz ki, abba kell hagynom az egyetemet. Hétköznap óráim vannak, amiken jelenléti ív van, ráadásul gyakorlatom is van változó időpontokban, ezért nem vesznek fel sehova dolgozni. Szombat-vasárnap dolgozok pénztárosként, ebből úgy-ahogy nagyon szűkösen meg tudok élni. Ha a vasárnapi munkám is kiesik az új fideszes törvény miatt, abszolút nem lesz miből megélnem, muszáj lesz ott hagyni a sulit és teljes munkaidős állást keresnem, pedig egy félévem van csak hátra. Félretett pénzem nincs, mert hiába dolgozok minden nyáron heti 40 órában, azt felélem év közben, mivel a fizetésem alig elég valamire. Azt olvastam, hogy ha nem fejezem be a diplomát, kifizettetik az elhasznált félévekre a tandíjat. Nincs valami kérvény vagy ilyesmi, hogy ne kelljen kifizetnem? Mi a fenéből fizessem ki?

2014. dec. 16. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Erre találták ki a diákhitelt.

Vagy elmész 2 félévet passzívra, dolgozol rendesen, majd folytatod ahol abbahagytad.

2014. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A passzívra gondoltam már, de akkor nem lenne diákkedvezményem, se kollégiumi elhelyezésem, ugyanúgy alig tudnék félretenni, mint most.

Diákhitellel se megyek sokra, azt is miből fizetem vissza utólag?

2014. dec. 16. 14:08
 3/11 anonim ***** válasza:
A mostani hanyadik féléved volt?
2014. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De nem kapsz ösztöndíjat?
2014. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utólag ha már lesz végzettséged és mondjuk 100000 forint diákhiteled azért az más mint ha most lenne 5*200000 forint hiteled a féléveid után. Én a te helyzetedben nem is gondolkodnék diákhitel már intézném is. Gondolj bele ha nem csinálod meg lehet soha nem foglalkozhatsz azzal amivel szerettél volna nekem ez sokkal többet ér az hogy életem során olyannal foglalkozhatok ami érdekel mint pár százezer, persze pénz az pénz meg hitel de ezen szerintem túl kell lépni és nem leragadni ilyeneknél.
2014. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Diákhitellel se megyek sokra, azt is miből fizetem vissza utólag?"

A munkából, amit a suli elvégzése után tudsz csinálni.

2014. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó átlagra hogy-hogy nem kapsz egy csomó ösztöndíjat? :/


Biztos nincs más megoldás??



Piacképes a szakod?

Én a diákhitelt csak akkor venném fel, ha igen :(

2014. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kicsit kevesebb mint 6000Ft az ösztöndíjam. Hiába jó az átlagom, a kredites indexet nézik. A munkahelyemen pedig kapok kb. havi 20-25 ezret, és nagyjából ennyiből élek. Szociális ösztöndíjra minden félévben pályázok, de sosem kapom meg, valószínűleg azért, mert nincs testvérem.

Óvónőnek tanulok egyébként. Ahová járok gyakorlatra, ott mondta egy óvónő, hogy kb. 80 ezer forintos fizetésre számítsak majd. Hogy fogok én abból bármilyen hitelt fizetni?

2014. dec. 16. 19:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Felvázoltuk a lehetőségeket, lehet válogatni. Más lehetőséged nincs.
2014. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél fel diákhitelt. :/

Viszont próbáld meg folytatni az egyetemet, ne hagyd ott!

Amúgyis kellenek az elhivatott óvónénik.


Hajrá!

2014. dec. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!