Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Germanisztikára ha van egy...

Germanisztikára ha van egy középfokú nyelvvizsgám németből, és írok egy emeltet (ami ugye alapkövetelmény), akkor csak +40 pontot kapok érte, a nyelvvizsga nem számít. Eddig oké. Mivel lehet még plusz pontot szerezni?

Figyelt kérdés

-mégegy középfokú nyelvvizsga angolból (+35)

-mégegy emeltszintű magyarból(+40)

(felvételi tárgyak: magyar v. töri v. matek

és

valamilyen nyelv + emelt német


És még: hogy működik ez a duplázósdi?


2010. febr. 2. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem elég lehet az emeltért járó 40 ponton túl egy másik nyelvből letett középfokú nyelvvizsga 35 pontja, mert ez így 75 többletpontot jelent, és talán sokkal biztosabb a nem kötelező emelt tantárgyból középszinten érettségizni (a több pont miatt), mint bevállalni egy emeltet, melynek "jutalmából", a 40 pontból, te úgyis csak 5 pontot kaphatsz meg.

Remélem érthető, amit írtam.


A duplázás meg úgy van, hogy ha az érettségi eredményed 2x-ezve több pontra jön ki, mint a tanulmányi pont + az érettségi, akkor dupláznak. Egyébként meg a számodra legmegfelelőbbet fogják számolni amúgy is.

2010. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 40 pontból miért csak 5-öt kapna meg?

Ha még egy emeltet teszel, akkor megvan a 80 pluszpont.

Viszont az emelt magyarról én még csak rosszakat hallottam...:S

Ha nyelvvizsgát teszel (ami szerintem hasznosabb, és akárhányszor megpróbálhatod még a felvételiig), akkor 75 pontod lesz.

2010. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazad van. Bocs, ezt elnéztem. :)

De én is a nyelvvizsgára szavazok!

2010. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! énis germanisztikára készülök, megvan a középfokú nyelvvizsga, meg jövőre csinálom az emeltet (bár csak a 40pont fog járni) én emellett töriből is emeltszintűzök.

nemtudom, nektek mennyire segítőkészek a tanáraitok, de beszélj velük is, mert gyakran sokkal biztosabb az emelt szint, amire 4 évig készült, mint egy majd 30ezer ft os nyelvvizsga.. bár sosem árt még1 nyelvvizsga. (megjegyzem énis tervezem :D).

a szüleiddel és a tanárokkal együtt dönts, h mi éri meg inkább.

2010. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az előző vagyok. :D

a magyar emelt szint túl nehéz ahhoz h kockáztass, sztem. én csaa azt hallom h nem tantervi kérdések vannak benne.

és sok siket ;p

2010. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!