Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor a minimum ponthatár...

Most akkor a minimum ponthatár számításnál figyelembe lehet venni a nyelvvizsgát vagy anélkül kell elérni?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, de fel kell tennem egy tipikus buta, szezonális kérdést mert már nem tiszta a dolog.


Eddig arról volt szó, hogy a 280 pontot el kell érni és ebbe KIZÁRÓLAG az emelt szintű érettségiért kapható többletpont számolható bele. Most viszont az alábbit olvastam az e-felvételin:


"Alapképzésre, osztatlan mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre, valamint mesterképzésre való jelentkezés esetén a jelentkező felvételi összpontszámának el kell érnie a jogszabályban meghatározott minimumpontszámot (ún. jogszabályi minimumpontszám): alapképzés, valamint osztatlan mesterképzés esetén 280 pontot, azzal a kitétellel, hogy az emelt szintű érettségi-, a nyelvvizsga-, illetve az OKJ-többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszámot kell alapul venni;"


Akkor most, miként is áll a történet?


2014. dec. 24. 05:26
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom hol olvastad, de 100%, hogy csak az emelt szintű érettségiért járó 50 többlet pont számít. Se nyelvvizsga, se okj, se hátrányos helyzetű izé, semmi, csa plusz 50 pont, ami jár az emeltszintűért. De arra figyelj, hogyha emelten érettségizel, akkor, min 45 %-ot kell elérni, hogy megkapjad.
2014. dec. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az e-felvételi rendszerben olvastam, ami közvetlenül a "hatóságtól" származik (onnan idéztem a szöveget).
2014. dec. 24. 07:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Most nem egyértelmű?
2014. dec. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hova szeretnél jelentkezni?
2014. dec. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tényleg úgy van, akkor ezt kell figyelembe venni. 240 pontnál van, amit írtam.
2014. dec. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Most nem egyértelmű?

"

Nekem az nem egyértelmű, hogy miért teljesen más a szabályozás a tervezettel?

2014. dec. 24. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!