Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sok diplomás hülyegyereket...

Sok diplomás hülyegyereket miért irritálja, hogy mennyit keresnek a kamionosok?

Figyelt kérdés

Illetve miért hiszik azt, hogy mindez megvan 1 hónap alatt?

Meg hogy ez nem rendes szakma...

Legalább nézne utána a sok apucikifizetteadiplomát majomgyerek, mennyi tanfolyamot kell elvégezni ehhez, meg mennyi gyakorlat kell hozzá.

Mi legalább dolgozunk, nem úgy, ahogy egyesek a munkahelyükön, hogy felveszik a pénzt, a semmiért.

Lásd bankok, kormányhivatalok, stbstb...



2014. dec. 27. 06:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Egyetértek!
2014. dec. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem,hogy bárki irigyelné azt a munkát ,mert nem havi 168 órával keresik meg a fizetésüket,ha visszaosztanánk akkor még talán a minimálbért se érné el az órabér,meg aztán mostoha körülményekről még nem is beszélve.Kevesen élik meg a nyugdíjkorhatárt,ha megélik akkor meg csak minimális nyugdíjra számíthatnak majd ,mert általában csak minimálbérre vannak bejelentve,az után fizetik a járulékokat.Azért pl.egy informatikus könnyebben szerzi a pénzt.
2014. dec. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Mert ők sokat hajtottak azért, hogy hulygyereknek titulalhassad őket, és nagyon el vannak keseredve, h átverték, amikor azt hallották, h diploma = $$$.


Nem veled van gondjuk, hanem nekik vav gondjuk. - Ehhez nem kell diploma, h megértése valaki.

2014. dec. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Te most kire haragszol?
2014. dec. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kormányhivatalokat se kéne fikázni, amikor bent ülnek egész nap és a jön a sok hülye ügyfél és kb. hasonló szintű megnyilvánulásokat kell végighallgatniuk. Nem vagy különb azoknál a diplomás majmoknál, ha ilyeneket feltételezel más szakmákról. Nyilván a kamionosoknak azért keményebb, mert vezet egy csomót, távol van a családjától, stb. De egy könyvvizsgáló is elutazik1 hétre, hogy az ország különböző pontjain dolgozzon... Szóval szállj le a magas lóról...
2014. dec. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl. se a kamionosok, se a diplomások nem érdekelnek, boldoguljon mindenki ahogyan tud. Te viszont abszolút minősíted magad azzal, hogy feltehetően beszólt neked valaki, akinek diplomája van és akkor nekiállsz itt puffogni, meg fikázni az összes diplomást, utána meg a köztisztviselőket. Miért tisztelnék bárkit azért, mert berakja a seggét egy kamionba és elvezeti a-ból b-be, azért sok ész nem kell hozzá, te vagy rá a bizonyíték. Remélem nem minden kamionos ilyen primitív, mint te.
2014. dec. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán az átkosból ragadt itt az a nézet, hogy a kamionos túljut országhatárokon, üzletelhet, csencselhet, s hozzájuthat olyan dolgokhoz, amihez más nem.Mióta mindenki oda megy, ahova akar, ez már nem szempont.

Magam részéről nem irigylem a kamionost, mikor a híradóban mutatják a feltorlódó járműveket, hóban, esőben,forróságban, nomád módon, s néha a szállítmánya miatt az élete is veszélyben. De mindenki csak akkor tud alappal véleményt formálni, ha egy hetet eltölt másnak a munkahelyén. Akkor mondhatja, hogy egy diplomás orvos, tanár munkáját sem végezném, még ha megfizetnék tisztességgel.És meg sem fizetik őket.De azt sem végezném, ahol megfizetnek ugyan, de hülye, eszetlen körülmények között kell hibavaló kulimunkát végeznem.Nehéz ma olyan munkát említeni, mely értelmes, jól fizet, alkotó munka, és nem kell pitizni.

2014. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell ilyenekre odafigyelni
2014. dec. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

"Sok diplomás hülyegyereket miért irritálja, hogy mennyit keresnek a kamionosok?"


Szerintem senki le sem szarja te mennyit keresel.


"Meg hogy ez nem rendes szakma... "

A-ból elvinni B-be. Meg ne erőltesd magad. Még a végén azt mondod, hogy túlképzett vagy.


"Legalább nézne utána a sok apucikifizetteadiplomát majomgyerek, mennyi tanfolyamot kell elvégezni ehhez, meg mennyi gyakorlat kell hozzá."

Akinek diplomája van miért "apucikifizetteadiplomát majomgyerek"?

Remélem a purdédnak te semmit nem fogsz fizetni és ott akadályozod, ahol tudod. Ettől függetlenül nekem pl senki nem fizette a diplomám.


"Mi legalább dolgozunk, nem úgy, ahogy egyesek a munkahelyükön, hogy felveszik a pénzt, a semmiért."

Jobb lenne ha többet dolgoznátok és kevesebbet aludnátok autópályán. 2 fuvar között megpróbálhatsz elvégezni egy proginfo szakot és fejleszthetsz semmit érő több millió dolláros szoftvereket.


Egyébként engem abszolút nem érdekel ki mennyit keres és mivel, de te egy igazi istenverte paraszt vagy.

2014. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme nincs ennek a szembeállításnak. Én jártam főiskolára, nem is ment rosszul, de bizonyos okok (nem tanulmányi) kimaradtam. Kamionozom 13 éve, minden lehetőségem megvolt tanulni, nekem a kaland kellett. De nem panaszkodom, ez is egy munka, nem is fizet rosszul, sokszor nehéz, de máshol sem könnyű ha érvényesülni akarsz. Amúgy kb. féltucat diplomás kollégát ismerek.


Ma már kevés az, hogy valaki tud vezetni - ki nem tud? - jó állás külföldön van, ahhoz meg nyelv kell, ma már a nagyon sötét régi vágású sofőr nem elég, tapasztalattal, nyelvtudással viszont tiéd Európa. Arról nem beszélve. hogy nem csak ponyvás kamion van ám: hűtős, tartályos, adr - es, élőállatos, konténer, siló stb. Aki többféléhez is ért az keresett munkaerő.


Mindamellett nyilván nem az emberi tevékenységek csúcsa kamionsofőrnek lenni, én mostanában érzem közel a 40 - hez, hogy jobb lett volna mégis tanulni annak idején, de ez van. De egy normális társadalomban megbecsül(né)nek mindenkit, a vécésnénitől a tudományos akadémia elnökéig.


Én inkább azt látom, hogy vannak aki - nyilván kemény munkával, én jártam, tudom mit beszélek - elvégzik a főiskolát, egyetemet, aztán rájönnek, hogy a munkaerőpiacon nem is olyan keresett a szakmájuk, meg nem is fizet túl jól. Akkor meghallja, hogy a szomszéd kamionos hazavitt nettó 300 - 500 ezer forintot egy jobb hónapban, fene a jó dolgát, mert mondjuk csak szakmunkásképzőt végzett. Hát apukám, van felvétel nálunk is - mondom mindig az ilyennek.

2014. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!