Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik valami meghatározás...

Létezik valami meghatározás arra, hogy mennyit emelkedhetnek a ponthatárok egyik évről a másikra?

Figyelt kérdés
Általában 10-20 pontot szoktak emelkedni, én úgy láttam (már amikor emelkednek). De ennél többet lehet? Ha igen, mennyivel?
2015. jan. 1. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezők eredményétől függ, mennyit emelkedik, a legtöbb szaknál nincs központilag meghatározva.
2015. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Én inkább arra kresném a választ, hogy lehet ennyire szelektív a látásod. Semmi szabályszerűség sincs.
2015. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

> „Semmi szabályszerűség sincs.”

Azért ez túlzás, például 13312 pontot nem emelkedhetnek, viszont közvetlen korlátozás nincs, szóval legszélsőségesebb esetben a minimális 260 pontról a maximális 500-ra is emelkedhet, és ez a 240 pontos emelkedés az elképzelhető maximum.


> „De ennél többet lehet?”

Igen, lehet.


> „Ha igen, mennyivel?”

220-230 ponttal többet, mint a 10-20 pont. (Valami nyelvtani kavar mintha lenne a leírásodban amúgy…)


Hogy mi mennyire valószínű, az meg megint más tészta.

2015. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

"viszont közvetlen korlátozás nincs, szóval legszélsőségesebb esetben a minimális 260 pontról a maximális 500-ra is emelkedhet, és ez a 240 pontos emelkedés az elképzelhető maximum. "


- Rendben, ha már vetted a fáradságot, hogy belém köss, viszonzom: a felsőoktatási szakképzésen a minimum pontatár tavaly még 220 pont volt. Tehát 280 pontos emelkedés az elméleti maximum.


Amikor én azt írtam, hogy nincs szabályszerűség, azt akartam kifejezni, hogy - a központi ponthatároktól eltekintve - nem kívülről határozzák meg a ponthatárokat valamilyen szabályok szerint, hanem alapvetően emberi tényezők (értsd: felvételizők), még ha bizonyos szigorú keretek közt történik ez.

2015. jan. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogos, a felsőoktatási szakképzéssel kapcsolatban igazad van. Viszont az alap és osztatlan képzésen 260 volt a tavalyi minimumponthatár, ahogy én írtam.

[link]


(Ez a minimumhatár amúgy jogszabály szerint 20 pontosával nő a mostani években.)

2015. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!