Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki közgazdász akar...

Ha valaki közgazdász akar lenni ahhoz szükséges az emelt matek? Vagy nem elég a fizika?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg közgazdász akar lenni, akkor meg tudja nézni a felvi.hu-n hogy mi a követelmény. Ha nem tudja, akkor ne is jelentkezzen oda. ( Ez nem vicc, ez annyira alapvető önmenedzselés, hogy mást menedzselni biztosan nem fogsz ... )
2015. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de szerintem az nem akkora dolog, hogy 9-es létemre nem tudok ilyesmiket (pontosan ezért kértem segítséget) . Egyébként köszi a tippet (a felvi.hu-ról). :)
2015. jan. 3. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól van, akkor én kérek elnézést, nem tudtam, hogy kilencedikes vagy. :)

Viszont a gugli törvény rád is vonatkozik. :) Keress Google-el. Sok sikert!


Ja és egy tipp: Menj mérnöknek! :D Vill.mérnök / Mérnökinformatikus ... sokkal jobban jársz.

2015. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A közgazdász nagy gazdasági rendszerek tulajdonságaival foglakozik, vagy egy intézmény gazdasági ügyeit szervezi, netán adatokat dolgoz fel további ismeretek (esetleg új összefüggések) felismerése céljából. Ezek mind nagyon sok matematikai tevékenységet igényelnek, ráadásul sokfélét. Ezért matematika nélkül nem lehet senki jó közgazdász, mert nem fogja megtanulni, hogyan kell az összefüggéseket felismerni és velük dolgozni.

A közgazdaságtan ritkán használ fizikai törvényeket, ezért a fizikát egészen jól tudják nélkülözni. A pszichológiát kevésbé, mert a közgazdaságtani folyamatok zöme emberi akarat és érdek következménye.

A matek viszont olyan tudomány, amelyben a dolgok annyira egymásra épülnek, hogy minél korábban el kell kezdeni alaposan foglalkozni vele, különben nem érti az ember. És a pótlás sokkal több energiát igényel. Még annyit: lehetsz bármi, előbb utóbb kiderül, az adott terület nem tudja nélkülözni a matematikát. Legalábbis, ha színvonalasan akarod csinálni. Még a nyelvészet se megy statisztika nélkül, az meg a valószínűségszámítás nélkül.

2015. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!