Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el azt hogy a...

Hogyan érjem el azt hogy a tanulás lefoglaljon, érdekeljen és le üljek elé úgy hogy nem gondolok másra?

Figyelt kérdés
Sokan vannak olyanok akik szeretnek tanulni, én szeretném ha szeretnék tanulni, vagy hát nem is a tanulással van a gond mert ha le ülök elé akkor meg tudom tanulni, csak valahogy nincs meg bennem az hogy tanuljak, hogyan tanuljak hogy az érdekeljen? és ne unjam, mert most le se tudok ülni elé mert ... na hát egyszerűen nem. Most vagyok 10.-es és szeretném össze kapni magam mert kell az érettségi. 16/F

#tanulás #tanulási módszer #tanulásra koncentrálás
2015. jan. 5. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

fiú létedre már az pozitív szerintem ,h emiatt külön kérdést írsz ki,mert érdekel téged a dolog.

Hát,erre nincs igazából semmi praktika vagy akármi,"csak" az,h elhatározod, és kitartással megtanulod.

Persze ahhoz,h kitarts ,és haladj is,kell egy motiváció.

Motiváció lehet a jó év végi jegy , vagy vmi ,amit cserébe kitalálsz magadnak.

Én gimiben azért volt,h nehezen tanultam vmit ,mert abszolút nem érdekelt ,és tudtam,h nem fogom a továbbiakban abszolút hasznát venni. De pl matek ,nyelvek ,ezeket mindig szerettem,tudtam,h majd kell.

A többit meg tényleg csak azért ,mert kellett a jó átlaghoz,h ne hogy már a jókat lehúzza.

És sikeresen teljesítettem is . Neked is menni fog.

Kitartást hozzá,ha jól beosztod az időd,akkor nagy para nem lehet .

2015. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbálj háttéranyagokat is hozzáolvasni, az teszi igazán izgalmassá. Ha a tanárok nem mondanak ilyen kis érdekes sztorikat, akkor magad kell keress.

Nekünk anno rengeteg kis infómorzsát adott pl a magyartanár. De a töri tanár is.

Törivel/természettudományokkal kapcsolatban nézz ismeretterjesztő műsorokat.


Ez az időszak legnehezebb szerintem, mindenen jár az ember agya csak a tanuláson nem. Ez sajnos egy rész biológia is.

2015. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem az ilyen háttéranyagokkal az a baj,h sok időt elvesznek abból,mint amit a arra az anyagra lehetne fordítani,mint amit majd számon kérnek.

én ezért sose olvasgattam utána úgy nagyon töri hátterének vagy bármi másnak ,hanem letudtam azokat,amik kellenek,és ennyi.

2015. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki értelmesen osztja be az idejét, akkor jut rá... Ha nem a ValóVilágot nézi, hanem a History channelt akkor duplán nyer. Az is van olyan szórakoztató. Én egy csomó dolgot tudtam meg ilyen műsorokból, amit a suliban nem mondtak, pedig izgalmas volt.

Nem vagyok amúgy töri b*zi, a természettudományok érdekelnek, nyilván mindenki abban tájékozottabb amit szeret.

28N

2015. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!