Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne így, hogy egyetemre menjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne: Lehetséges lenne, hogy bekerüljek egyetemre?

20 éves vagyok, szakmunkás! Jelenleg 3 műszakban dolgozok egy gyárban, és esti érettségire szeretnék járni.Érettségit 2017ben tudnám letenni, legalább egy emelt tantárggyal. A bökkenő igazából az lenne, hogy egyszer elkezdtem, de valahogy nem bírtam a hajtást, ott hagytam, amit nagyon is megbántam azóta. Igazából egy gyerekkori álom válna valóra, ha mehetnék gépészmérnökire. Tudom, hogy vannak hasonló kérdések, csak a kor miatt is tettem fel ezt! Hiszen 22évesen várható az érettségim.. Előre is köszönök minden választ! :)



2015. jan. 10. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy mehetsz.
2015. jan. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából a kérdésem lényege, az esélyeim lennének, nagyjából! Olvastam, hogy 2016ra 300 pont körül kell lennie, hogy egyáltalán esélyem legyen az egyetemre. Erre rájön még ugye az alap pont a szakra, ami így, hogy őszinte legyek elég ijesztő tud lenni úgy, hogy közben az ember 3 műszakos munkarendben dolgozik, a maradék időben pedig mindenképpen korrepetálásra kellene járnom.:/
2015. jan. 10. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
kezdj el minél hamarabb tanulni, ne veszítsd el a motivációd, hajrá! az egyetemen amúgy sokkal nagyobb lesz a hajtás, arra készülj fel, lehet, hogy dolgozni sem marad mellette időd.
2015. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
300 pontot könnyű összehozni, próbálhatsz nyelvvizsgát is letenni, ha még nincs. nem tudom, miből akarsz emeltezni, de az infó az elég könnyű (ha nem felvételi tárgy, akkor nem szóltam), a mateknak meg illik jól mennie, ha mérnök szeretnél lenni, középszinten simán teljesíthető mindkettő 90% fölöttire, az infóhoz csak sok gyakorlás kell.
2015. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Igen a motivációra nagyon szükségem lesz. Emeltnek pedig Informatika, vagy Fizikát gondoltam. Akármelyik is lesz mindenképpen szükségem lesz segítségre.:)
2015. jan. 11. 08:10
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
a fizika szerintem nehezebb (még a mateknál is), ha nincs hozzá különösebb tehetséged, írásbelin trükkösek a kérdések, nehezek a feladatok és sok az anyag, amit érteni kell, a szóbelin kísérletezni is kell, amit jó előtte begyakorolni egy tanárral meg rendes felszerelésekkel, amik csak egy fizikaszertárban találhatóak meg. infón pedig csak vissza kell mondani, amit megtanultál, az "írásbeli" meg könnyen begyakorolható. viszont az egyetemen a fizika tudással sokkal többre mész. nem tudom, hogy működik az esti suli, csak azt tanítják-e, amiből érettségizni szeretnél, vagy mást is, de mindenképpen érdemes fizikát is tanulni, aztán döntsd el, mi megy jobban, nézz meg korábbi feladatsorokat. mégegyszer hajrá! :)
2015. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek ! :) Ment a zöld !! :)
2015. jan. 17. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!