Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi/ballagás után már...

Érettségi/ballagás után már csak pihenés lesz az egyetem kezdetéig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12.-es vagyok, és most fogok 2015 májusában érettségizni. Azt mondták, hogy nekünk április 30-án befejeződik a gimnázium, és utána lesz még néhány nap készülni az érettségire.(aki addig nem tette még meg xD) Az érettségi vizsgák után már tulajdonképpen nem lesz semmi kötelező tanulnivaló? Tehát eljön a nyári szünet, június, július, augusztus, és csak aztán szeptembertől veszi kezdetét a kemény tanulás az egyetemeken?



2015. jan. 17. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Április végén van a ballagás. Utána május első hetében lezajlik a töri/magyar/matek és az idegen nyelv. A szabadon választott majd valamikor, de az is májusban lesz, ezt nézd meg. Utána pihenés van-vagyis úgy értsd, hogy nem kell bejárni, de otthon tanulsz, mert júniusban jön a szóbeli. Nekünk június 20-án volt tavaly a szóbeli, és június első hetében a konzultáció(gyakorlatilag bemész 9-10 felé a suliban, és minden tantárgyból van egy kis átbeszélés, ki mit nem ért, mik a nehezebbek, mikre kell figyelni stb. Június végéig biztos, hogy lemennek a szóbelik, utána egyből érettségi osztás és ennyi. Az egyetem/főiskola szeptemberben kezdődik, augusztusban lesz a gólyatábor(olyan 20-22 felé). Nekünk volt az egyetemnél egy felkészítés/tudás felmérő, ezt szeptember első hetében volt, gyakorlatilag itt csak arra mentünk be, pár óra.


Azért a nyarat ha tudod, töltsd dolgozással(diákként már nem tudsz), de érdemes, mert pénzt spórolsz, és egyetem alatt úgysem lesz annyi szabadidőd melóra, jó ha előre gondolkodsz, mert nem olcsó.

2015. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
De még tud nyáron diákmunkát vállalni.
2015. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Én már nem tudtam, hisz nincs nappali tagozatos jogviszonyom, és diákszövetkezethez érvényes iskolalátogatási igazolás kell.
2015. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor peches voltál és/vagy nem kezdtél el időben intézni a dolgokat. Sok helyen elég csak a diákigazolvánnyel igazolnod a jogviszont, másrészt ha áprilisban kérsz egy ilyen igazolást a sulival és azzal mész be a diákszövetkezetbe, akkor semmi gond nincs, tudsz dologzni nyáron.
2015. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gólyatáborba kötelező egyébként elmenni? Csak mert elfogunk költözni júliusban az ország másik részére, és az ottani egyetemre egy ismerősöm se jelentkezett.
2015. jan. 17. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem kötelező, de pont azért van, hogy megismerkedj a szaktársaiddal és ne legyél egyedül a kezdeti nehéz pillanatokban.
2015. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!