Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű érettségi külföld...

Emelt szintű érettségi külföldről - hogy jelentkezhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Erdélyben, Romániában vagyok végzős diák. Jövőtől Magyarországon szeretném folytatni tanulmányimat, emiatt szeretnék emelt szintű

érettségit tenni matematikából. Az interneten, a Oktatási Hivatal honlapján, a felvi.hu-n valamint a [link] oldalon levő tájékoztatók elolvasása

után van néhány kérdésem, amire nem találtam választ.


1. Kéttős állampolgársággal rendelkezem (magyar és román), de nincs magyar személyi igazolványom, sem magyar útlevelem, sem magyarországi állandó lakcímem.

A kettős állampolgárság esetében a tájékoztató szerint rám a magyar állampolgárságú vizsgázókra vonatkozó szabályok érvényesek. Ebben az esetben a jelentkezési lapon

román vagy magyar állampolgárságot kell jelöljek? (a legördülő listából csak egyet enged az oldal választani).

Igazolni magam román útlevéllel tudom, mivel magyar útlevél kiállítása nálunk sok időt vesz igénybe, és nem készül el a jelentkezés és a viszga időpontjáig. Tehát a lapra is

csak a román útlevél számát tudom beírni. Rendben van az, ha az állampolgárságnál magyart jelölök, de az igazoló irat a román útlevél? Vagy jelöljek román állampolgárságot?


2. A tanév itt csak 2015. május 29.-én ér véget, a magyaroroszági érettségi vizsgák kezdete után. Emiatt nem tudom, hogy ez most elérehozott emelt szitű érettséginek

számít-e (a lapon ezt kell-e jelöljem)? Ha igen, ennek a dátuma ugyanaz-e mint a rendes emelt szintű érettséginek (matematika irásbeli: 2015. május 5., szóbeli junius 6-10)?

Mivel első alkalommal érettségizem, szükséges-e a 26.000 Ft vizsgadíj kifizetése?


3. Az emelt szintű szóbeli időpontja (junius 6-10) részben átfedi az itteni román szóbeli érettségi időpontját (junius 8-10). Van-e rá lehetőség, hogy kérvényezzem, hogy

az emelt szintű matematika érettségi vizsga szóbelijén az első két napra osszanak be (junius 6 vagy 7)? Ha igen, ezt kitől és milyen módon kérhetem?


Előre is köszönöm a segitséget.



2015. jan. 17. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon különös helyzet, mindenképpen lépjél kapcsolatba annak a megyei kormányhivatalnak az oktatási főosztályával, ahol érettségizni akarsz. Ez egy annyira ritka eset, hogy legjobb, ha az válaszol, aki döntési helyzetben van.

Itt vannak az elérhetőségek, a nagyítóra kattintva a részletek: [link]

2015. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen előrehozottként kell elkezdeni, mert az elején nem lesz olyan papírod, hogy érettségi vizsgát tehetsz. De a végére meg igen... Ilyen esettel még nem találkoztam.

A beosztást illetően elég reménytelen a helyzet, de ha közvetlenül lépsz kapcsolatba velük, akkor talán segítenek.

Mindenképpen meg kell adnod magyarországi postacímet, mert külföldre nem leveleznek. (Túl gyorsan nyomtam a gombot.)

2015. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor a lapon irok előrehozott érettségit, címnek pedig egy magyarországi rokonunkét adom meg.

Amit nagyon fontos lenne, hogy biztosra tudjak, az a vizsgadij és a beosztás kérdése. A vizsgadij azért, mert innen csak nagyon körülményesen lehet magyarországi kormányhivatalnak pénzt átutalni, még egy annyiba kerül a kezelési költség és a forintba való átváltás, szóval valószinüleg személyesen el kell majd mennem fizetni. Sajnos innen Budapest kb. 700 kilométerre van, ami az itteni forgalommal számolva olyan 10-12 óra utazás. A felvételire ugyis kell fizetnem, és jó lenne, ha nem kellene csak emiatt kétszer mennem. Ugyanezért lenne fontos tudnom a beosztást is, hogy hányadikára kérjem a román szóbelimet (itt van lehetőség változtatni a beosztáson, de jóval a vizsga előtt kell letenni a kérést). Magyarországon mikor szokták a pontos időpontját közölni a diákokkal?

2015. jan. 18. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!