Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kiiratkozás+vizsgák?!

Egyetemi kiiratkozás+vizsgák?!

Figyelt kérdés

Ez az első félévem az egyetememen, államin vagyok. Budapesten van a suli, én vidéki vagyok. Kollégiumba nem vettek fel, ebben a félévben albérletben laktam, de azt most januártól ott kellett hagynom, mert már nem tudjuk fizetni, bejárós nem szeretnék lenni, pluszba nagyon összejöttek a fejem felett a dolgok, és nem tudtam az utolsó vizsgáimra felkészülni(még jövő héten lennének). Első félév után most még otthagyhatom a sulit úgy, hogy nem kell visszafizetnem a tandíj felét, ezt tudom.

A vizsgáimmal kapcsolatba lenne pár kérdésem:

1, Jövő héten még lennének vizsgáim, 1 rendes, és 3 ismétlővizsga(amelyekből már egyszer voltam, de elégtelent kaptam), de ha úgyis meg fogom szüntetni a hallgatói jogviszonyom, akkor fel merült bennem, hogy fölösleges elmennem... őszintén fel sem tudtam rájuk készülni tisztességesen... de a tanulmányi és vizsgaszabályzatban semmi olyat nem találok, hogy esetleg fizetési kötelezettségem állna fent, hogyha ezeket leadnám, és nem teljesített kreditnek minősülne... ezek a tárgyak összesen 10 kreditet jelentenének, összesen 27 kreditet vettem fel ebben a félévben.

Az az igazság, hogy elég sok pénz lenne jövő héten keddtől péntekig minden nap felmennem Pestre, ha úgyis kiiratkozok. A maradék vizsgámat még le tudom adni, és utána már csak egyszer kellene személyesen felmennem azért, hogy megszüntessem a jogviszonyom. Meg pluszba nem szeretnék ronggyá égni a szóbeliken, hogy nem tudom a tételeket, kellemetlen lenne.

Tudom, hogy akkor fizetni kell 2000 Ft-ot, ha felveszem a vizsgát és nem jelenek meg, viszont azt, hogyha a tárgyból nem veszek fel vizsgát egyáltalán és így el se megyek belőle, akkor tartozok-e pénzzel.

Olvastam egy-két egyetemnél, hogy ezek "nem teljesített kreditnek" minősülnek, és kreditenként fizetni kell.

De a saját egyetememnél nem találok ilyen rendelkezést.



2015. jan. 18. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A tandíjat biztosan nem kell visszafizetned. Alapképzés esetén az első félév után iratkozhatsz ki, osztatlan képzés után 2 félév után iratkozhatsz ki úgy, hogy ne kelljen fizetned. Ezt 100%-ig biztosra mondom. Mivel felvetted a tárgyakat, még vizsgákra is jelentkeztél, így ki kell fizetned a nem teljesített krediteket. Egy kredit 1500Ft. Szorozd be annyival, amennyit buksz. Viszont ez is maximálva van. A kreditbüntetés 18000Ft-nál több nem lehet. Tehát ha neked olyan sok nem teljesített kredited van, hogy kellene mondjuk 25000Ft-ot is fizetni, akkor azt nem fizettethetik ki veled, mert a maximális kreditbüntetési összeg 18000Ft lehet "csak".
2015. jan. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem minden egyetemen van így.én BME-n vagyok és itt csak akkor kell fizetned a kreditért, ha újra felveszed a tárgyat, magáért a bukásért nem. Kérdező nézz utána a TVSZ-ben, mit írnak a bukott kreditekről.
2015. jan. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legtöbb suliban akkor kell a kreditekért fizetni, ha túlléped a keretet, ha van keret megszabva. Ha tvsz-ben nincs ilyen, akkor nem valószínű, meg amúgy is felvételt nyertél, beiratkoztál, ergo jogod van a képzéshez, miért kéne fizetni kreditért, ha elsőre veszed fel és nem is próbálod, más esetben még értem.
2015. jan. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!