Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért szükséges az egyetemeken...

Miért szükséges az egyetemeken, illetve főiskolákon az informatikát összekötni a matematikával, amikor gyakorlati haszna a matematika tanulásának nincs?

Figyelt kérdés
Miért nem inkább csak informatikát oktatnak, de annak minden aspektusát? Nagyon kevesekből lesz az ún. programozó matematikus. Azok tanulják a matematikát, de a többinek teljesen felesleges.
2015. jan. 22. 14:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Ti mit gondoltok erről? Valóban szükség van a logaritmikus deriválásra és az improprius integrálra az informatika területén való boldoguláshoz?
2015. jan. 22. 14:37
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak fél éve járok informatikus szakra (nem programozó informatikusra), de ha szerinted felesleges az a szintű matematika, akkor vagy rossz helyen tanulsz, vagy nem érted, amit tanulsz.
2015. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én meg tudom oldani a feladatokat, ha csak kettesre, akkor is jó. De ezek a definíciók és az elméleti rész engem kikészít. Ez a rengeteg felesleges dolog már sok. A képletek és a számítási módok megtanulása még gond nélkül megy. Szerintem nem kéne ennyi matematikát tanítani, vagy ha mégis, akkor legalább ne ilyen mélyen.
2015. jan. 22. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Az infó alapja a matek. A diplomáért meg meg kell szenvedni
2015. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az alapja, de az ilyen brutálisabb matematikára már nem lenne szükség, mert gyakorlati hasznát nem fogom tudni venni, ha kikerülök innen.
2015. jan. 22. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Minden szakon van olyan tárgy, aminek később semmi hasznát nem fogod venni
2015. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!