Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolai rongálás. Mi lenne a...

Iskolai rongálás. Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Üdv! Az iskolában rongálás történt, és tudom ki csinálta. A tanárok megkérdezték az osztályt, hogy ki volt (osztálytársam csinálta), de senki nem mondta el. Azt mondták, hogy rendőrségi ügy lesz, ki fognak hallgatni embereket stb. Ha pedig így se derül ki, hogy ki volt akkor ki kell fizetni a kárt (pár ezer ft fejenként). Na most fizetni olyanért amit nem én tettem nem akarok. Mit tegyek mondjam el, hogy ki volt vállalva, hogy ha nem kezelik névtelenül a dolgot akkor én leszek a spicli meg piszkálnak stb. vagy ne mondjak semmit és fizessek?

2015. jan. 23. 14:22
 1/8 anonim válasza:
100%

Köpd be a gyökeret, nehogy már te fizess mások hülyesége miatt. A rongáló hülyegyerek meg fizesse a kárt ki amit okozott.


25F

2015. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nekem is ez a véleményem, csak mi van akkor ha kitudódik, hogy én szóltam? Azt se akarom, hogy piszkáljanak, kiközösítsenek stb. De megpróbálom titokba elintézni, hogy megtudják a tanárok.
2015. jan. 23. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
megkell mondanod, és igen, jobban teszed ha névtelenül, de még várj vele, lehet h nem fajul el odáig a dolog
2015. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akikről úgy gondolod, hogy kiközösítenének, spiclinek tartanának, azok szeretnének fizetni az elkövető helyett? (Egyébként nem hiszem, hogy ilyen csoportos kártérítést be lehet hajtani, az iskolának nincs erre sem joga, se eszköze. De attól függetlenül mért kellene egy károkozónak falazni.)
2015. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy erre nincs joga, de biztos vagyok benne, hogy be tudnák hajtani. Pl osztálypénzt szednek, fénymásolási díjat megemelik, különböző rendezvények belépője drágább lesz stb. Vagy egyszerűen nem szerveznek meg semmi programot, nem adnak papírt a dolgozathoz, stb.
2015. jan. 23. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen pénzt, így osztálypénzt, fénymásoláspénzt sem lehet kötelezően szedni. Ha a rendezvény drága, nem kell rá elmenni. Ha komoly károkozás történt, akkor rendőrségre kell bízni a kiderítését, és a bizonyított tettesen kell behajtani a kárt.
2015. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én hiszek neked, de nálunk tényleg szednek a fénymásolásra pénzt. Viszont ezzel már eléggé elkanyarodtunk a témától.:)
2015. jan. 24. 00:20
 8/8 anonim ***** válasza:
A helyedben nem köpném be. Ha van debil osztály kicsik között, akik nagyon rosszak, akkor rájuk fogjátok.
2018. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!