Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ember tragédiájában mi a...

Az ember tragédiájában mi a tragédia? (Madách)

Figyelt kérdés
Lucifer megmutatja Ádámnak a jövőt. A sokadik szín után úgy dönt ő ebből nem kér, belőle ilyen romlott fajt ne tenyésszenek ki. Az öngyilkosság mellett dönt. Erre kiderül, hogy született egy gyereke és ennek hatására mégsem teszi meg. Pont az utolsó pillanatban. Isten megszívatta. Akkor az a tragédia, hogy nem irányíthatjuk a sorsunkat? Isten úgyis úgy intézi a dolgokat, ahogy neki tetszik. Vagy valamit rosszul értelmeztem?

2015. jan. 31. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem lényegében az, hogy akármilyen rossznak ígérkezik a jelen a jobb jövő mindig meg lesz a remény.
2015. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*a jobb jövőre (1. voltam)
2015. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy mint ahogyan az első emberpár a paradicsomban, ugyanúgy bukik el minden magasztosan indult idea is az emberi önhittségen, gyarlóságon. Lucifer ismeri az embert, s cinizmussal vezeti végig Ádámot a történelmen, melyből kirajzolódik, hogy lényegében, a mélyben mindig ugyanaz játszódik le. Az ember tehát, mint saját magát megváltani képes lény elbukott, amit tehet, hogy "küzd és bízva bízik" Istenben, hogy majdcsak lesz valahogy.
2015. márc. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!