Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hallgatói ösztöndíjszerződés...

A hallgatói ösztöndíjszerződés milyen feltételekkel támogat? Ha már megvan, hányszor csúszhatok, hogy még támogasson? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre járok (ami 6 év = 14 félév) Tudomásom szerint pedig az állam nekem 14 félévet támogat (bár az ösztöndíj szerződésben az van írva, hogy max a képzési idő másfélszeresét, de ez ugye az orvosira nem vonatkozik) és a helyzet az hogy én már csúsztam egy évet, azaz már plusz két államilag támogatott félévet mostmár elhasználtam. Most sajnos csúsznom kell megint, tehát már nem fogom tudni befejezni az egyetemet 14 félév alatt. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esettben is mehetek tovább államin addig amig tart a 14 félév, és esetleg a legvégén kell fizetősön megcsinálnom a plusz féléveket, vagy mivel már lehetetlen befejeznem 14 félév alatt, már most megszűnik az ösztöndíjszerződésem?

2015. febr. 5. 10:45
 1/2 A kérdező kommentje:
6 év = 12 félév, bocsi, elírtam.
2015. febr. 5. 10:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali!

14. félévig ösztöndíjasként tanulhatsz, utána ha van még féléved, akkor azt fizetősön folytathatod, ha van rá pénzed.

Majd miután megszűnik a hallgatói jogviszonyod, utána nem tudom mennyi idővel kell visszafizetned az állam által finanszírozott félévek felét( abban az esetben, ha nem végezted el a képzési idő másfélszerese alatt), vagy belföldi munkavállalással ledolgozod. Amúgy minden benne van a hallgatói nyilatkozatban. Igaz, hogy rohadt hosszú, de megéri elolvasni.

További szép napot!

2015. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!