Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező a diákigazolványomra...

Kötelező a diákigazolványomra érvényesítő matrica?

Figyelt kérdés

Ezt találtam:

Az oktatási igazolványról szóló 362/2011 (XII. 30.) Korm. rendelet szerint:

.

.

.

37. § (1) A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31.

napjáig, amely tanévben a tanuló a tanköteles kor felső határát betölti.


1. Ez a törvény érvényes még?

2. Most február 2-án töltöttem be a 18-at. Lehet rosszul értelmezem a szöveget, de nekem 2015 október 31-ig matrica nélkül is érvényes a diákom?


2015. febr. 8. 10:05
 1/7 A kérdező kommentje:

A 97. § (1) bekezdése szerint:

"97. § (1) Azok a tanulók, akik tanulmányaikat az iskolai nevelés-oktatás kilencedik évfolyamán a 2011/2012. tanévben

vagy azt megelőzően kezdték meg, tankötelezettségük azon tanítási év végéig tart, amelyben a tizennyolcadik életévüket

betöltik vagy sikeres érettségi vizsgát vagy szakmai vizsgát tettek. Azon sajátos nevelési igényű tanulók tankötelezettsége, akik

esetében a szakértői és rehabilitációs bizottság e törvény hatálybalépése előtt a tankötelezettség huszadik életévükig történő

meghosszabbításáról döntött, annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a huszadik életévüket betöltik."


2012/2013-ban kezdtem a kilencediket.

2015. febr. 8. 10:09
 2/7 anonim ***** válasza:
Neked kell matrica.
2015. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Még valami:

Meddig vagyok tanköteles? 16 vagy 18 éves koromig?

Mint írtam 2012/2013-ban kezdtem a kilencediket.

2015. febr. 8. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor neked már eddig is kellett volna matrica, mert 16 éves korodig voltál tankötelezett.
2015. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Biztos kell? Miért?
2015. febr. 8. 10:23
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó de jó :D És ilyenkor adnak még az iskolában matricát ?
2015. febr. 8. 10:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Másik kérdés.. ha az ellenőr megkérdezi, hogy miért nincs matrica a diákomon, akkor válaszolhatom ezt következmények nélkül? --> "Én úgy tudom, hogy 2015 októberig nekem nem kell matrica, ugyanis még tankötelezett voltam az év elején" Ha mégis kiderül, hogy nem vagyok tankötelezett, akkor mondom, hogy egy évvel elszámoltam a dolgokat, tehát azt hittem hogy 2011/2012-ben kezdtem a kilencediket.
2015. febr. 8. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!