Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a diákigazolvá...

Meddig érvényes a diákigazolvány érettségi után?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy érettségi után a diák egyből lejár vagy még egy ideig érvényes lesz? Köszönöm előre is a választ!
2015. febr. 10. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rajta érvényes matrica, akkor október 31-ig. Ha el akarja kérni az iskola a diákodat az érettségi után (mert van, ahol ez szokás), akkor mindenképpen kérj egy papírt, ami helyettesíti.
2015. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem amíg nem lesz új érvényes diákod (pl egyetemtől)

Illetve mivel ilyen kis éves matricákat ragasztanak rá, szeptenberig, amíg nincs másik matrica, tudod használni.

2015. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. febr. 10. 20:26
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
első, elég baj, hogy nem kérik el mindenhol, a jogszabály ugyanis azt írja elő, hogy el KELL kérni, és igazolást kiadni helyette.
2015. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én még nem találkoztam olyannal, aki ezzel visszaélt volna. Aki illegálisan matricát tud szerezni, annak egy diákigazolvány szerzése sem jelentene gondot, az átlagember pedig nem visszaélés céljából tartaná meg szívesen a diákját, hanem mert pl. emlék. Tőlem semelyik intézményben nem kérték el, amikor végeztem, és tök szarnak tartom azt, hogy van, ahol elkérik (és egyébként ha te nem mész utána, akkor maguktól nem is adnak helyette semmit!). Nem tartom értelmesnek a jogszabályt, és nem lesz attól rossz az iskola, ha ezt a hülyeséget nem tartja be.
2015. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!